XCOM: Chimera Squad, 2K Games, Firaxis představili nový XCOM: Chimera Squad

Firaxis představili nový XCOM: Chimera Squad

Ve spin-offu povedeme jednotku složenou z lidí i mimozemšťanů. Přinese řadu novinek

Zdroj: 2K
14. 4. 2020
Název: XCOM: Chimera Squad Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 24. 4. 2020

Společnost 2K nás hned po Velikonocích překvapila oznámením čerstvého přírůstku do série XCOM. Novinka od Firaxis Games s podtitulem Chimera Squad přitom vychází už příští týden – v pátek 24. dubna. Tedy ještě před Gears Tactics od studií Splash Damage a The Coalition. Po podobně překvapivém vydání Corruption 2029 od The Bearded Ladies jako by se snad autoři jednotlivých taktických tahových strategií předháněli v tom, kdo zaskočí fanoušky víc.

Vývojáři XCOM: Chimera Squad nás lákají na nový příběh, jehož premisa nezní vůbec špatně. “Po letech nadvlády mimozemšťanů lidstvo vyhrálo válku o Zemi. Ale když vetřelci prchli z planety, nechali zde své bývalé vojáky. Nyní, pět let po událostech XCOM 2, lidé a mimozemšťané společně usilují o vytvoření civilizace plné spolupráce a koexistence,” naznačuje oficiální popisek na Steamu. Pěkná utopie, tak kdepak je ten háček?

Titulní jednotka Chimera se skládá z elitních lidských a mimozemských specialistů, kteří musí spolupracovat, aby zabránili zkáze města. Každý agent je přitom jedinečný, tvrdí vývojáři.

Hráči se vydají do City 31, které má být příkladem nově navázaného spojenectví. Ve zdánlivé harmonii tu pospolu žijí lidé, mimozemšťané i hybridi. Jak už to tak ale bývá, ne všem se tato nová mezidruhová aliance zamlouvá. V zákulisí už leckdo kuje pikle a metropoli mohou brzy zachvátit nepokoje a násilnosti. Od toho jste tu vy, abyste tomu předešli.

Titulní jednotka Chimera se skládá z elitních lidských a mimozemských specialistů, kteří musí spolupracovat, aby zabránili zkáze města. Každý agent je přitom jedinečný, tvrdí vývojáři. Jsou vybavení speciálními taktickými schopnostmi, ale mají také rozdílnou motivaci. Inu, skutečné osobnosti na rozdíl od náhodně generovaných vojáků v klasickém XCOMu, kterým hráči většinou přiřazovali identitu svých kamarádů a známých, aby byla akce emotivnější. Ano, také jsem mnohokrát ztratil Zdeňka uprostřed lítého souboje, respektive jej obětoval pro vyšší dobro.

Celkem bude k dispozici 11 takových unikátních agentů s vlastní osobností i jedinečnými dovednostmi. Ty navíc můžete vzájemně efektivně kombinovat, pokud do týmu vyberete vojáky, kteří spolu dokáží kooperovat a znásobit své útoky. “Automatický systém iniciativy seřadí jednotlivé agenty a nepřátele do střídavého pořadí, čímž vytvoří nové strategické možnosti podle toho, která jednotka bude hrát příště — a která pak představuje to největší riziko,” popisují vývojáři další novinku, která mže být osvěžením, ale také trnem v oku veteránům.

Přepracován byl rovněž soubojový systém. Takzvaný Breach Mode umožní transformovat bojiště ke svému prospěchu. Jednotlivé agenty pak máme strategicky rozmístit k přístupovým bodům do oblasti potenciálního středu a koordinovat jejich útok s pomocí nových skillů. V praxi by to mohlo vypadat trochu jako plánovací fáze v Tom Clancy’s Rainbow Six.

Podobně jako v ostatních hrách v této série se kromě boje musíte zaměřit i na správu základny. Ani tady se ale neobejde Chimera Squad beze změn. V tomto případě budeme dávat jednotlivým úkolům různou prioritu, budeme vyšetřovat a nasazovat agenty. Na rozdíl od původní série se navíc budete muset vyhnout tomu, aby někdo z vaší jednotky zemřel.

Hra se bude prodávat za 20 eur, ale pokud si ji předobjednáte či pořídíte až do 1. května, můžete ji mít jen za polovinu, tedy symbolických 10 eur. K dispozici už je vedle klasického traileru i skoro sedmiminutová komentovaná ukázka ze hry, která prezentuje klíčové vlastnosti. Nejedná se o plnohodnotné pokračování XCOMu a autoři si zjevně chtěli vyzkoušet některé experimentální novinky, které možná zatím neměli odvahu zapojit do hlavní série. I když je to menší titul, jde o samostatný svébytný počin, nikoli DLC nebo datadisk ke dvojce.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru