Final Fantasy XVI, Square Enix, Final Fantasy XVI se ukáže na TGS. Nebo spíš ne…

Final Fantasy XVI se ukáže na TGS. Nebo spíš ne…

Square Enix nemůže slíbit, že ukázku pro veletrh v Tokiu stihne. Radši by nechal hráče zahrát

Zdroj: Square Enix
12. 7. 2021
Název: Final Fantasy XVI Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 22. 6. 2023

Pokud se řadíte k fanouškům Final Fantasy a očekáváte nové informace o aktuálně připravovaném šestnáctém dílu hlavní série, pak si na své můžete, ale i nemusíte přijít během letošního ročníku Tokyo Game Show. Bez ohledu na to, že akce i tentokrát proběhne ve větší míře online, právě vystoupení domácího Square Enixu bývá jedním z nejočekávanějších bodů celého veletrhu a fanoušci očekávali, že Final Fantasy XVI bude v programu zahrnuto. Podle aktuálních zpráv se tak ale vůbec nemusí stát, i když by si to zástupci společnosti hodně přáli. Producent Naoki Jošida totiž naznačil, že navzdory obecným plánům společnosti Square Enix možná jeho tým nestihne vytyčený deadline a z ukázky by tak automaticky sešlo.

Aktuální situaci kolem očekávané hry naznačil Jošida ve speciálním streamu věnovaném MMORPG Final Fantasy XIV, pod kterým je producent rovněž podepsán. Překlad pak přinesla fanynka Audrey na svém Twitteru a inkriminovanou část přenosu opatřila anglickými titulky. „Rozhodně chceme hru ukázat, ale nebylo by lepší, kdybyste si ji pak mohli rovnou zahrát,“ nadhodil Jošida ve značně uvolněné náladě. Navázal tím na vyjádření zmíněné v úvodu, ve kterém naznačil, že jeho tým je nepochybně tím posledním, který by chtěl hráčům něco upírat, zůstává však eventualitou, že Tokyo Game Show vývojáři FFXIV zkrátka nestihnou. „Osobně nejsem zrovna příznivcem, když se po delší dobu zveřejňují jen nepatrné střípky informací, už jsem o tom mluvil s týmem i game directorem Hirošim Takajem,“ vysvětlil poté Jošida a znovu se vrátil k tomu, že by moc rádi učinili větší oznámení ve chvíli, kdy už bude možné nové Final Fantasy hrát, nebo alespoň vyzkoušet.

Těžko říct, jak si slova producenta vyložit a hlavně, v jak velké nadsázce je vzhledem k povaze podobných streamů myslel.

„Chceme odhalit něco, u čeho si hráči řeknou – jo, tohle chci hrát hned teď, vydejte to – a my jim budeme moci opáčit – beze všeho, tady to máte,“ dodal producent. Jeho kolegové ale opáčili, že v takovém případě budou všichni fanoušci zklamaní jako v případě E3, kde na ukázku ze hry také nedošlo, i když se o ní spekulovalo. „Počkat, ona byla součástí line-upu, který jsme pro E3 slibovali,“ zeptal se Jošida, a když mu kolegové potvrdili, že nikoliv – ale právě proto ji hráči očekávali coby překvapení – rozhodl se raději snížit očekávání ještě níže a dodal, že v takovém případě tedy rozhodně FFXVI na TGS 21 nebude. Upřímně, těžko říct, jak si jeho slova vyložit a hlavně, v jak velké nadsázce je vzhledem k povaze podobných streamů myslel, pro jistotu ale neočekávejme nic, abychom nebyli zbytečně zklamaní. Ostatně, nové Final Fantasy nemá konkrétní datum vydání a v jaké fázi vývoje se hra nachází, ví bezpečně snad opravdu jen lidé ze Square Enix.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru