Final Fantasy XVI, Square Enix, Final Fantasy XVI odhaluje herní svět a hlavní hrdiny

Final Fantasy XVI odhaluje herní svět a hlavní hrdiny

Informace měly přijít až příští rok, nově spuštěný web ale prozrazuje detaily už nyní

Zdroj: Square Enix
3. 11. 2020
Název: Final Fantasy XVI Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 22. 6. 2023

Už dlouho před zveřejněním prvního oficiálního traileru na Final Fantasy XVI fanoušci tušili, že sága bude v dohledné době pokračovat, zářijový PlayStation Showcase ale vyjma prvních střípků nepřinesl nic konkrétního. O to hůř, když zástupci Square Enix slíbili první várku informací až na příští rok a nechali tak hráče spekulovat a spojovat zatím dosti vágní indicie. I díky několika verzím zmiňovaného videa a všímavosti znalců série se však podařilo vytvořit alespoň částečný obraz, ke kterému vývojáři navzdory předchozím zprávám přidali důležité detaily. Koncem října totiž došlo na spuštění oficiálního webu, odhalení hlavních hrdinů a zveřejnění detailů o světě, v němž se bude šestnáctka odehrávat.

„Final Fantasy XVI se odehrává v zemi jménem Valisthea, ktreá je protknutá horami blyštících se krystalů pojmenovaných Motherecrystals,“ říká producent hry Naoki Jošida na blogu PlayStationu. Vysvětluje, že ony krystaly obepínají Valistheu po generace, zajišťují nekonečný přísun aetheru a jsou požehnáním pro všechny, kdo v zemi žijí. „O krystaly se ale vedou nesčetné války, které daly vzniknout mnoha národům, jako je veleknížectví Rosaria, svatá říše Sanbreque, království Waloed, Dhalmekianská republika nebo Železné království, každé s vlastní kulturou a ideologií,“ láká Jošida na rozmanitost herního světa. Křehké spojenectví však bude v příběhu FF XVI narušeno a svět se ocitne ve válce, s níž se budou muset hlavní hrdinové hry vypořádat po svém.

„Objevilo se mnoho spekulací, které můžeme potvrdit – mladý rytíř a tetovaný muž z traileru Awakening jsou jednou a tou stejnou osobou,“ odhaluje producent a potvrzuje to, co si už hráči nějakou dobu myslí. Oním rytířem je Clive Rosfield, hlavní hrdiny hry, první syn arcivévody Rosarie. Jak už fanoušci také odhadli, Clive chrání svého mladšího bratra Joshuu, který je spojen s bájným Fénixem a má díky tomu schopnost užívat síly ohně Eikonů (summonů). Joshua je tzv. Dominant, tedy požehnaná bytost a dokáže se ve Fénixe přeměnit za účelem ochrany svého národa. Na malého chlapce ale může být toto břemeno až příliš těžké, a proto bude mít po boku svého bratra, který by mu měl podle Jošidy dovolit i nechat proniknout na povrch své dětské já. Třetí do party pak bude Jill Warrick, která vyrůstala společně s bratry v rodině Rosfieldů, byť pochází ze Severních oblastí a měla být zárukou společného míru.

Co se týče dalších informací, čerstvě spuštěná webová prezentace obsahuje pochopitelně i řadu artworků, včetně celkové mapy světa, erbů jednotlivých národů a stylizované podoby hlavních postav. Je navíc pravděpodobné, že budou vývojáři stránky průběžně doplňovat o nové informace, zejména stran zmiňovaných Eikonů, k nimž vedle Fénixe můžeme už nyní započítat Šivu, Ttiána nebo již dříve zmiňovaného Ifríta. „Kolik Eikonů ve Valisthee pobývá, kdo jsou a co se stane, když nastoupí na scénu… odhalíte v budoucích updatech,“ láká Jošida. V závěru pak opět zmiňuje příští rok v souvislosti s hlavním přísunem informací, od kterého si po spuštění webu slibujeme ukázku z vlastního hraní a případně i datum vydání, které zatím nebylo pevně stanoveno.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru