Final Fantasy XIV, Square Enix, Final Fantasy XIV může údajně mířit na mobily

Final Fantasy XIV může údajně mířit na mobily

S portem má společnosti Square Enix pomáhat čínský Tencent

Zdroj: Square Enix
8. 7. 2024
Název: Final Fantasy XIV Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 27. 8. 2013

Final Fantasy XIV může dorazit na mobily. Po verzích pro PlayStation, PC a Xbox se spekuluje o dalším portu. Square Enix prý mobilní verzi plánuje ve spolupráci s Tencentem. Tvrdí to insider Kurakasis na webu Exputer. Konverze už má být ve vývoji. Připomíná přitom, že zmíněné firmy podepsaly dohodu o strategickém partnerství už v roce 2018 a v roce 2021 tehdejší prezident Square Enix Josuke Macuda potvrdil, že se na nějakých projektech pracuje. Žádný z nich ale nebyl dosud oficiálně představen.

Exputer také připomíná, že podle agentury Reuters loni Tencent zrušil neoznámenou mobilní hru podle značky Nier rovněž od Square Enix. Vzhledem k tomu, v jaké fázi se momentálně neoficiální zpráva nachází, vás asi nepřekvapí, že netušíme nic o případných platformách. Ale Final Fantasy XIV by se podle nás klidně mohlo objevit na iOS i Androidu. Port by nepochybně byl náročný, ale dával by smysl.

Nejen s ohledem na popularitu značky, ale také proto, že Square Enix nedávno deklarovali zájem více rozšířit své podporované platformy a už se tolik neupínat na exkluzivní spolupráce a partnerství. I když se všeobecně mělo za to, že se tím myslí víc her nejen na PlayStationu, ale také na Xboxu, je docela dobře možné, že japonský vydavatel by rád znovu zalovil rovněž v potenciálně lukrativních mobilních vodách.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru