Filmový Sonic se vrátí. Blanchett si zahraje v Borderlands

Dvojka modrého ježka dostala zelenou. Představitelka Galadriel přistane na Pandoře

30. 5. 2020
Název: Borderlands 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 13. 9. 2019

Letošní rok je pro filmový průmysl v negativním slova smyslu unikátní a s uzavřením kin všude po světě pochopitelně přišlo také částečné omezení produkce a filmových premiér. Jednu spojenou s herním světem jsme ale ještě před uzavřením kinosálů stihnout mohli – v únoru přišel do kin Ježek Sonic a v souvislosti s tím se dozvídáme, že tento slavný modrý ježek na stříbrná plátna zavítá znovu. A ve spojitosti s filmovými adaptacemi her víme čerstvě rovněž i to, že tvůrci chystaného snímku Borderlands potvrzují předchozí spekulace a avizují navázání spolupráce s herečkou Cate Blanchett.

Magazín Variety přišel jako první se zprávou, že se modrý ježek vrátí a na základě informací společností Paramount Pictures a Sega Sammy zároveň potvrzuje, že na scénu zavítají i tvůrci originálu. To znamená, že sepsání scénáře pokračování hrané rodinné komedie s prvky CGI bude mít na starosti opět Pat Casey a Josh Miller a do režisérského křesla se vrací Jeff Fowler.

Pokud se vám tedy letošní snímek se Sonicem zalíbil, tak se již můžete těšit na pokračování, jež bude patrně navazovat na původní dění v podobném duchu. Prozatím ale tvůrci nesdílejí žádné bližší detaily týkající se obsazení (originál přinesl například i zápornou roli Jima Carreyho) a v tuto chvíli není jasné ani to, kdy by mělo dojít k zahájení natáčení. Pokračování samotné pak lze samozřejmě vnímat jako odpověď na reakci fanoušků – Ježek Sonic se řadí mezi nejvýdělečnější letošní filmy a nabídl dokonce rekordní první víkend v porovnání s ostatními adaptacemi videoher. Přitom nechybělo mnoho a všechno mohlo být tak docela jinak – první reakce na podobu hlavního hrdiny totiž nebyly vůbec dobré a tvůrci následně museli vzezření Sonica zcela předělat, což s sebou neslo i komplikace v podobě odkladu premiéry z loňska až na letošní rok.

Lilith s australským přízvukem

Další novinkou z filmového průmyslu je potvrzení vzniku dohody mezi australskou herečkou Cate Blanchett a filmovým studiem Lionsgate, pod jehož křídly vznikne film Borderlands. Ten režíruje Eli Roth a scénář má na svědomí Craig Mazin, který se podepsal například pod scénářem Černobylu. A pokud nás čtete pozorně, tak vám jistě neunikla informace o tom, že pro Craiga Mazina nebude film Borderlands v dohledné době jedinou zkušeností se scénáři na motivy videoher. Podepsán bude totiž i pod seriálem The Last of Us, který vzniká pod taktovkou HBO.

Každopádně co se Cate Blanchett týče, tak tato herečka hrála například v trilogii Pána prstenů či v Thor: Ragnarok a v minulosti získala dva Oscary za snímky Jasmíniny slzy a Letec. V novince pak ztvární postavu speciálními schopnostmi ověnčené Lilith, což ostatně naznačovaly už předchozí spekulace. Eli Roth přitom již s touto herečkou spolupracoval, a to na snímku Čarodějovy hodiny, což připomíná i ve svém aktuálním prohlášení: „Jsem tak šťastný, že součástí Borderlands je i úžasná Cate Blanchett. Společně jsme zažili neuvěřitelnou spolupráci na Čarodějových hodinách a věřím, že neexistuje nic, co nedokáže. Od dramatu po komedii a nyní i po akci, Cate rozezní každou scénu. Práce s ní je skutečným snem režiséra a já mám štěstí, že se mi to podaří zopakovat v ještě větším měřítku. Každý při spolupráci s Cate ze sebe vydává to nejlepší a já vím, že společně vytvoříme další ikonickou postavu v její již tak dost bohaté kariéře.“

Nadšení to je pěkné, zda se to projeví i do perfektního výsledku, to teprve uvidíme a stejně tak uvidíme ještě to, zda je Cate Blanchett pouze prvním ze zvučných jmen, či zda tvůrci vytáhli své eso z rukávu hned na začátku. Nicméně zajímavě zní v souvislosti s tímto snímkem i to, že producenty snímku jsou Randy Pitchford a Strauss Zelnick z Gearbox Software a Take-Two Interactive. Datum premiéry v tomto případě každopádně ještě stanovené není.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru