Fast & Furious: Crossroads, Bandai Namco Entertainment, Filmová série Rychle a zběsile se vrací na PC a na konzole

Filmová série Rychle a zběsile se vrací na PC a na konzole

Fast & Furious: Crossroads vyjde příští rok. Ve hře potkáme Vina Diesela i Michelle Rodriguez

13. 12. 2019

Hry na motivy filmů byly dříve poměrně běžné, zároveň ale také byly dost často symbolem nevalné kvality a levných rychlokvašek. Stejný osud v minulosti bohužel postihl i filmovou sérii Rychle a zběsile, kterou například v roce 2013 doprovodil závodní titul Fast & Furious: Showdown. Hra posbírala tragická hodnocení, rychle zapadla a dala za pravdu těm, kteří tituly na motivy filmů pravidelně pomlouvali či pomlouvají. Toto prokletí se ale už v květnu příštího roku pokusí zvrátit další závodní hra. Ta ponese jméno Fast & Furious: Crossroads a představena byla během vyhlášení cen The Game Awards.

Z prvních informací víme také to, že vývojáři spolupracují s hereckou dvojicí Vin Diesel a Michelle Rodriguez

O vydání hry se na konzolích (Xbox One a PlayStation 4) i na PC postará Bandai Namco Games, podstatně zajímavější je ale fakt, že o vývoj se stará velmi zkušený tým Slightly Mad Studios. Pro fanoušky značky sledující každé šustnutí to ale není žádná novinka – CEO vývojářského týmu to stihl prozradit již na podzim před dvěma lety. Slightly Mad Studios mají každopádně bohaté zkušenosti s vývojem závodní simulace Project Cars a už to by mohlo být příslibem něčeho netradičního. Navrch z prvních informací víme také to, že vývojáři spolupracují s hereckou dvojicí Vin Diesel (ve filmech Dom Toretto) a Michelle Rodriguez (Letty Ortiz). Víme rovněž, že se nemá jednat o prostou budgetovku doprovázející slavnější filmovou značku. Naopak – mělo by se jednat o titul s velkým rozpočet a nemalými ambicemi. I díky tomu lze známé herce nejen vidět, ale i slyšet, neboť svým virtuálním alter-egům propůjčili podobu i hlasy.

Má se tedy jednat o plnohodnotné dobrodružství využívající licenci a snad také o netradiční zážitek kombinující na první pohled arkádové závody a atmosféru akčního filmu. Více o tom již může napovědět přiložená upoutávka. Z té lze prozatím vyčíst ještě to, že hratelnost bude okořeněná příběhem, bude přítomen model poškození a nouze nebude ani o adrenalinové honičky plné karambolů, skoků, nejrůznějších kaskadérských kousků i střelby. Za pozornost určitě také stojí zjevné spojení s některými automobilkami a s tím související licence. Za všechny lze zmínit ikonickou značku Mustang spadající pod Ford či některé moderní vozy značky Renault.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru