Tomb Raider 2 (film), Film Tomb Raider má novou scenáristku a režisérku

Film Tomb Raider má novou scenáristku a režisérku

Laru Croft vrátí na stříbrné plátno autorka seriálu Lovecraftova země Misha Green

Zdroj: Warner Bros. Pictures
26. 1. 2021

Plány na další film podle série Tomb Raider s Alicií Vikande v hlavní roli se výrazně mění. V září 2019 jsme se dozvěděli, že režie se ujme Ben Wheatley, který měl vystřídat Nora Roara Uthauga, který natočil první film s Alicií Vikander. Už v dubnu 2019 se přitom mluvilo o tom, že scénář napíše jeho manželka Amy Jump. Nic z toho už ale zjevně neplatí.

Novou Laru Croft napíše i natočí Misha Green, která se podílela coby scenáristka na seriálech Spartakus nebo Lovecraftova země. Natočila i jednu epizodu Lovecraft Country a je autorkou celého námětu. Půjde o její debut na poli režie celovečerních filmů. Nadále samozřejmě platí, že se v titulní roli vrátí Alicia Vikander coby pohledná archeoložka. S informací přišel jako první magazín Deadline.

Misha Green už rovněž zprávu potvrdila na svém soukromém Twitteru. Její obrázkové „poselství“ můžete zkusit dešifrovat sami.

Nový Tomb Raider v tuto chvíli nemá stanovené datum premiéry. Původně se přitom počítalo s tím, že film vstoupí do kin už letos v březnu. To samozřejmě s ohledem na okolnosti neplatí. Není ovšem tak docela jasné, proč vlastně došlo ke střídání na postu režiséra, protože samotné natáčení, jak se dosud zdálo, zpožďuje především pandemie ve světě. Ta mohla zavinit kolizi dalších plánů původního režiséra, ale sama o sobě nevysvětluje, proč se přepisuje také scénář, který už měl být hotový.

Loni v únoru se na základě tehdejších zákulisních zpráv tvrdilo, že zatímco předchozí snímek byl založen především na herním rebootu z roku 2013, pokračování bude kráčet ve šlépějích her Rise of the Tomb Raider a Shadow of the Tomb Raider. Spekulovalo se, že se ve filmu má objevit více nadpřirozených prvků známých z herní série.

Tomb Raider 2 (film), Film Tomb Raider má novou scenáristku a režisérku

Lara Croft na obrazovce

Filmy s Alicií Vikander nejsou prvním průnikem Lary Coft na stříbrné plátno. Tomb Raider se poprvé podíval do kin v roce 2001 a pak znovu o dva roky později. Snímky Lara Croft – Tomb Raider a Lara Croft – Tomb Raider: Kolébka života s Angelinou Jolie nepatří mezi mé oblíbené hollywoodské adaptace, ale finančně úspěšné byly, to jim nemohu upřít. V roce 2007 se pak objevil také desetidílný animovaný seriál Revisioned: Tomb Raider.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru