Film podle Sleeping Dogs se konečně přiblížil

Film podle Sleeping Dogs se konečně přiblížil

Tři roky odkládaná adaptace povedené videohry je na cestě, láká herec Donnie Yen

Zdroj: Donnie Yen
8. 7. 2020

Zdá se, že se konečně schyluje k natáčení dlouho plánované adaptace open world akce Sleeping Dogs od studia United Front Games. Hra z roku 2012 zasazené do Hongkongu sama prošla komplikovaným vývojem a o jejím zfilmování se mluví přibližně tři roky. Už v březnu 2017 se přitom objevila zpráva, že hlavního hrdinu si střihne čínský herec Donnie Yen. Nyní to vypadá, že se konečně projekt rozeběhne.

Donnie Yen na čínské síti Weibo sdílel příspěvek, v němž píše, že se těší na další výzvu a chystá se na nový film. V příspěvku je označena hra Sleeping Dogs, takže se všeobecně usuzuje, že se natáčení konečně rozjede. Obdobný status se pak objevil také na jeho oficiálním Instagramu. Je smutným paradoxem, že samotné kanadské studio United Front Games se této chvíle už “nedožilo”. Skončilo už v roce 2016 a spolu s ním zatím i plány na další díly.

Hlavním hrdinou je čínsko-americký policista Wei Shen, který v utajení infiltruje kriminální organizaci Sun On Yee. Zápletka hry, která původně vznikala jako True Crime: Hong Kong, je sama inspirována populárním hongkongským filmem Volavka, takže to adaptace na stříbrném plátně nebude mít jednoduché. Filmem z roku 2002 se inspirovalo i hollywoodské drama Skrytá identita.

Svůj hlas postavám ve hře propůjčili třeba Tom Wilkinson, Lucy Liu nebo Emma Stone.

Samotná hra Sleeping Dogs se navíc pyšnila skvělý obsazením a hvězdným dabingem. Svůj hlas postavám propůjčili třeba Tom Wilkinson, Lucy Liu nebo Emma Stone. Samotný Donnie Yen už před dvěma lety lákal na film také stylizovanou fotkou a nikdo asi nepředpokládal, že na natáčení se bude čekat ještě tak dlouho.

Pokud vám jméno herce není povědomé, mohla by vám osvěžit paměť zmínka, že tento mistr bojových umění si zahrál třeba v sérii Ip Man, Rogue One: Star Wars Story nebo akčním filmu xXx: Návrat Xandera Cage.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru