Battlefield 2042, Electronic Arts, Film Exodus přibližuje příběh Battlefieldu 2042

Film Exodus přibližuje příběh Battlefieldu 2042

Hra sice nebude obsahovat kampaň, ale o lore se postarají příběhy specialistů

Zdroj: Electronic Arts
12. 8. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Do vydání Battlefieldu 2042 zbývají dva měsíce, což je signál pro vývojáře z DICE i zástupce Electronic Arts, aby naplno roztočili kola připravené marketingové kampaně. Hráče pravděpodobně nejvíc zajímá technický test, který začíná dnes, případně na září naplánovaná otevřená beta, zapomínat bychom ale neměli také na příběh. Ačkoliv nový Battlefield nebude mít kampaň v tradičním střihu, vývojáři pochopitelně chtějí dát bojům nějaký kontext a už dříve nastínili, o co na pozadí půjde. Teď, dle předchozího slibu, vydávají krátký film Exodus, který shrnuje dosud známé informace a rozšiřuje je o několik zajímavých detailů, včetně nového specialisty či pomrknutí směrem k hráčům předchozích dílů série.

Krátký film vysvětluje situaci, která uvrhla svět hry v chaos. Ekologická krize, stoupající hladina oceánů, s tím spojený blackout kvůli zničení všech satelitů na oběžné dráze a obrovské pnutí mezi Spojenými státy a Ruskem. Nejen, že se navzájem označují za viníka dané situace, ale na klidu jim nepřidává ani obrovská skupina lidí, která kvůli ekologickým problémům přišla o domov. Říkají si No-Pats a v podstatě přes noc se z nich stala další mocnost o velikosti více než jedné miliardy lidí. Vzhledem k tomu, že v jejich středu jsou pochopitelně i vojáci a pro hráče důležití specialisté – hratelné postavy Battlefieldu 2042 – jsou současně i hrozbou a ovlivňují zmiňované mocnosti tím, ke které se přidají. Nikoliv však v boji za její zájmy, ale – jak připomíná film – v boji za vlastní přežití.

Podstatné nicméně je, že kanonickým závěrem Battlefieldu 4 se stává varianta, při níž Irish přežije, což je důležité pro kontinuitu a již zmiňovaný lore celé série.

Co se týče zastoupených postav, ústřední roli hraje Kimble „Irish“ Graves, kterého hraje Michael K. Williams. Irish bude jednou z hratelných postav a fanoušci ho znají už z Battlefieldu 4. Dalším navrátilcem ze stejnojmenné hry je také Clayton „Pac“ Pakowski a dalším z hratelných specialistů bude Oz, proti kterému Irish ve filmu stojí, ale o němž toho zatím příliš nevíme. Podstatné nicméně je, že kanonickým závěrem Battlefieldu 4 se stává varianta, při níž Irish přežije, což je důležité pro kontinuitu a již zmiňovaný lore celé série. Ten se pak bude podle vyjádření EA rozšiřovat s každým dalším odhaleným či do hry přidaným specialistou a hráči budou moci procházet jejich krátkými příběhy, aby se mohli neustále mít na co odvolávat při svém řádění na jednotlivých mapách.

Otázkou ale samozřejmě zůstává, jak propracované tyhle příběhy vlastně budou a jakou jim budou hráči ve výsledku připisovat váhu. Bez tradiční kampaně, která by doplnila klasický multiplayer, arkádový mód Portal a dosud stále nepředstavený Hazard Zone, to podle mnohých fanoušků není ono a stejně jako v případě čtvrtých Black Ops může dojít na kompletní odignorování i toho mála, co vývojáři představí. Hra vychází 22. října na PC a obou generacích konzolí Xbox, resp. PlayStation. Vývojáři už dříve potvrdili cross-platform multiplayer s tím, že hráči s verzí pro předchozí generaci budou hrát společně, zatímco hráči na nových konzolích budou moci přizvat i PCčkáře a naopak.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru