FIFA 23, EA Sports, FIFA 23 přináší nový systém týmové chemie pro mód FUT

FIFA 23 přináší nový systém týmové chemie pro mód FUT

Vývojáři odhalili nové detaily. Kromě chemie přibudou speciální momenty a odměny

Zdroj: Electronic Arts
13. 8. 2022
Název: FIFA 23 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 30. 9. 2022

Vývojáři z Electronic Arts věnovali další obsáhlý článek hře FIFA 23 a zaměřili se v něm na jeden z nejpopulárnějších módů – FIFA Ultimate Team. Ačkoliv každá zmínka o FUTku hráče poměrně silně polarizuje, režim je nedílnou součástí hry už řadu let a pro nemalou část komunity je tím jediným režimem, který dlouhodobě hrají. S přihlédnutím k mikrotransakcím je pak pochopitelné, že Electronic Arts chce maximalizovat příjmy a věnuje módu mnoho péče na cestě za jeho setrvalým zkvalitňováním. Nejinak tomu bude i letos, což podtrhují zejména velmi detailně rozepsané změny týmové chemie, stejně jako poznámky k odměnám, fungování cross-play trhu s kartičkami fotbalistů nebo rozvrstvení jednotlivých sezón.

Pokud patříte k dlouholetým hráčům režimu FUT a jsou pro vás důležité všechny drobnosti, vřele doporučujeme přečíst si citovaný článek, případně počkat na jeho překlad do češtiny. Vývojáři si totiž dali opět velmi záležet a jednotlivé novinky rozebírají opravdu do hloubky. První z nich jsou příběhy napojené na jednotlivé fotbalisty. Vývojáři si vyberou nejzářivější hvězdy a ve stanovených cyklech nechají hráče plnit výzvy, za které obdrží nové platidlo – FUT Stars. Hvězdy je následně možné směnit za nejrůznější odměny, typicky v podobě obvyklých herních předmětů nebo dočasných karet s hvězdnými hráči, kteří mohou ve vašem týmu po vymezenou dobu hostovat. Jak vývojáři uvádí, hvězdy nemají žádnou expirační dobu a bude je možné používat napříč všemi sezónami aktuálního ročníku FIFA.

Další, mnohem zásadnější věcí, je přepracování týmové chemie a způsobů, jak se mezi jednotlivými hráči základní jedenáctky počítá. Vývojáři uvádí, že nikdy nebylo snazší vytvořit si svůj tým snů, což předznamenává, jakým směrem se chemie pohnula. FIFA 23 nabídne více možností, kým obsadit jednotlivé posty, aby se chemie nerozbila a pryč by měly být i negativní zásahy do hráčových schopností v momentě, kdy se nedaří najít ideální spojnici s ostatními hráči na okolních postech. Ve skutečnosti vývojáři zcela vymazali jakýkoliv negativní dopad pramenící z nedostatečně silného propojení jednotlivých hráčů a zrušili také ukazatel celkové chemie týmu. Podstatná tedy bude chemie týkající se jednotlivých fotbalistů, kterou navíc v celkovém ohledu startovní jedenáctky neovlivní bonusy správného umístění hráčů na adekvátní pozici nebo systém loajality, který rovněž mizí ze hry. Přesto je pozice důležitá právě ve zmiňovaném individuálním náhledu na chemii, takže je přirozené, že obránce nebude tak spokojený na hrotu útoku a útočník hluboko v defenzivě.

Zdroj: Electronic Arts

FIFA 23 přichází letos poprvé s cross-play hraním napříč platformami, což se přirozeně propíše i do fungování FIFA Ultimate Team. V první řadě je nutné připomenout, že společně si zahrají hráči na PC, PS5, Xboxu Series a Stadii, zatímco hráči na PS4 a Xboxu One budou tvořit vlastní skupinu a hráči na Switchi další. Týká se to nicméně i sdílených trhů pro nakupování fotbalistů a dalších předmětů, které budou výše uvedené nastavení kopírovat. Poslední zajímavá zmínka o fungování FUT se pak týká mistrovství světa, která proběhne na konci roku v Kataru a na které má FIFA 23 licenci. Ačkoliv nemůžeme očekávat příliš velké zásahy do hry, vývojáři potvrdili spoustu tematických předmětů i verzí jednotlivých fotbalistů, vycházejících z jejich podoby během šampionátu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru