FIFA 22, EA Sports, FIFA 22 změní systém divizí v režimu FUT

FIFA 22 změní systém divizí v režimu FUT

Hráči začnou na stejné úrovni a budou směřovat k elitní divizi. Hra využije 6týdenní sezóny

Zdroj: EA Sports
11. 8. 2021
Název: FIFA 22 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 10. 2021

Vývojáři z Electronic Arts věnovali další rozsáhlý příspěvek o letošním ročníku série FIFA zřejmě nejoblíbenějšímu režimu FIFA Ultimate Team. Ponořili se opravdu hodně hluboko a přináší podrobný výpis změn, novinek a vylepšení, kterých není rozhodně málo. Po několika letech určité strnulosti to vyvolává pocit, že EA nemusí na FUT nutně hledět jen jako na funkční zdroj peněz, který nepotřebuje žádné experimenty, a přináší změny, které do značné míry ovlivní, jak budou hráči Ultimate Team vlastně hrát. Mění se především zápasy v divizích, postup do vyšších pater a celkový mechanismus vypočítávání hráčovy úrovně. FIFA 22 se na tomto místě rovněž více přikloní k sezónnímu obsahu, čímž chce dát hráčům extra motivaci neustále se zlepšovat a hledat ten nejlépe poskládaný tým k dalšímu klání proti ostatním. Zmínka ale padla pochopitelně i o módu FUT Champions, na přetřes přišli FUT Heroes a nechybí ani zmínky o možnosti vyhnout se sledování oslav soupeře poté, kdy vstřelí branku.

O změnách informuje vedoucí producent FUT Mike Barnucz a začíná právě Divizemi, které označuje za nejpopulárnější mód uvnitř Ultimate Teamu. „Zavádíme nový systém sezónního postupu a také Elite Division – nový prostor pro soupeření těch nejlepších hráčů FUT na světě,“ říká producent na úvod. Smyslem změn je zpřehlednit postup napříč divizemi, snížit počet zápasů, které museli hráči během týdne odehrát a nabídnou nové příležitosti, jak se dostat k zajímavým odměnám. V první řadě je tedy nutné vypíchnout, že po sestavení týmu neproběhne zápas, který by určil hráčovu divizi na základě jeho výkonu. Všichni začnou shodně v desáté divizi a budou se dostávat na vyšší úrovně, resp. do vyšších divizí. Za každý vyhraný zápas se posunou o úroveň výš, za prohraný o úroveň níž a v případě remízy zůstanou na svém.

Zdroj: EA Sports

V centrálním HUBu tohoto režimu pak jasně uvidí, jakou podmínku musí splnit pro získání další odměny, případně kolik úrovní zbývá pro postup do další divize. Tohle všechno pak bude platit po dobu přibližně 6 týdnů, na kterou se počítá jedna sezóna, po níž se hráči přesunou o jednu divizi níže, než v jaké danou sezónu skončili a vše začne nanovo. FIFA 22 nicméně přinese i záchytné body, pod které nebude možné spadnout i v případě proher, což by mělo eliminovat nutnost prodírat se neustále pralesem, kdyby se vám náhodou nedařilo. A pokud to hráči myslí vážně, mohou se postupně dostat až do zmiňované elitní divize, která bude vyhrazena pro nejlepší hráče na světě. Prvních 200 z nich se pak ocitne na celosvětovém žebříčku a nikdo z elitních hráčů v průběhu dané sezóny už nespadne níž.

Změny se dotknou také módu FUT Champions, do kterého se můžete z divizí propracovat skrze menší počet vyhraných zápasů, resp. naakumulovaných kvalifikačních bodů. Ty vám budou v omezeném množství přibývat na konto i po prohraném zápase, a po dosažení stanoveného limitu se dostanete do play-off šampionů. Hrát budete moci po celou dobu trvání sezóny, tedy oněch přibližných 6 týdnů, a i na tomto místě postupovat po stupnici odměn k vyššímu ranku. Budete-li dostatečně zruční a porazíte požadované množství soupeřů, obdržíte následně token ke vstupu do finálové části, která – jak zřejmě předpokládáte – bude rovněž nabízet vlastní řetězec odměn a možnost dokráčet pro titul v dané sezóně.

Z dalších novinek můžeme vypíchnout možnost sehrát v rámci FUT kooperační zápas s kamarádem proti další dvojici hráčů, chybět nebudou ani úpravy v hlavním menu pro rychlejší přístup k jednotlivým částem režimu, přehlednější správa hráčů nebo pestré možnosti úpravy stadionu včetně velkých bannerů, VIP sektorů nebo jen základních barev. Jedna z úprav je ale poměrně zvláštní a je jakýmsi odrazem dnešní poměrně citlivé doby – vývojáři se totiž rozhodli, že aby hráči nepociťovali frustraci po obdržené brance, nemusí díky novému nastavení sledovat soupeřovy oslavy. Namísto toho může kamera zabírat diváky, trenéry nebo hráče, kteří se momentálně vzpamatovávají s obdržené branky. V úplném závěru citovaného článku lidé z EA zmínili FUT Heroes, tedy slavné fotbalisty z nedávné minulosti, u nichž bude trochu jinak fungovat chemie. Bude totiž univerzálně pozitivní pro všechny hráče z ligy, v níž daný fotbalista zářil během své kariéry, případně se bude kvalita vzájemné sehranosti odrážet v národnosti.

Další novinky slibuje EA přinést v průběhu září a soustředit se chce na Ikony, novou doprovodnou aplikaci a také webový portál FUT.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru