FIFA 22, EA Sports, FIFA 22 zavádí novou podobu balíčků s kartami fotbalistů

FIFA 22 zavádí novou podobu balíčků s kartami fotbalistů

Režim FUT nabídne loot boxy, do kterých hráči uvidí. Zkoušely se už v polovině června

Zdroj: Electronic Arts
20. 9. 2021
Název: FIFA 22 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 10. 2021

Zatímco v červnu se jednalo jen o pokus, za několik dní se z něj stane alternativa ke stávajícímu systému. Řeč je o podobě loot boxů v sérii FIFA – tedy obligátních balíčcích s kartičkami fotbalistů, ze kterých hráči skládají ten nejlepší možný tým v režimu FUT. Až dosud platilo, že za herní, či skutečné peníze kupují hráči výhradně uzavřené balíčky, které za doprovodu konfet a fanfár otevírají s vidinou zisku hráče, vhodně doplňujícího sestavovaný kádr. Červnový pokus s balíčky, do nichž lze vidět, který proběhl v rámci festivalu FUTball, se však podle aktuálních vyjádření vývojářů z Electronic Arts osvědčil a není důvod, proč by neměl být použitý v chystané novince.

„Po kladném přijetí fanoušky po uvedení ve hře FIFA 21 budou Preview balíčky k dispozici také ve hře FIFA 22 na konzolích, Stadii i PC,“ uvádí produktový manažer série Jamey Cane. V blogovém příspěvku na oficiálních stránkách zmiňované série připomíná, že díky tomuto typu balíčků může každý hráč dopředu vidět jeho obsah a rozhodnout se, zda si ho koupí, či nikoliv. Pokud ano, objeví se nový balíček, opět s možností nahlédnout na jeho obsah. Pokud ne, musí hráči čekat 24 hodin, než dojde k automatické aktualizaci dostupného balíčku a možnosti bezplatně se podívat na obsah dalšího. Tohle všechno bude nicméně fungovat vedle tradičních balíčků, do nichž vidět není a které se i nadále pohybují svým zpracováním na tenké hranici mezi hrou a hazardem.

Zda jde jen o další krok na cestě vymanit se z kritiky plynoucí tímto směrem, je složité odhadnout – vše bude záležet na dalším případném tlaku ze strany institucí jednotlivých zemí, v nichž se FIFA prodává, jako tomu bylo v případě států Beneluxu a Evropské unie obecně. Electronic Arts je však na dobré cestě představit maximálně transparentní systém loot boxů, který by ale mohl i nadále útočit na hráčovu psychiku a nutit ho kupovat otevřené balíčky jen pro to, aby mohl nahlédnout do dalších. Ve skutečnosti by se tak míra rizika či hazardu posunula v psychologické rovině jen nepatrně – defacto o jeden malý, leč důležitý krok – čímž by ale mohlo současně jít o kličku, díky které by nebyl systém v rozporu se zákony jednotlivých zemí a tím by se společnost Electronic Arts potenciálně vyhnula dalším restrikcím.

V blogovém příspěvku na webu série FIFA pak Cane rozebírá také předběžný přístup ke hře, který mají garantování všichni předplatitelé programu EA Play Pro. Ke hraní plné verze se dostanou už 22. září, společně s předplatiteli EA Play či Xbox Game Pass Ultimate, kteří v ten stejný den budou moci spustit 10hodinový trial. Ti, kdo si předobjednali ultimátní edici hry, se do hry dostanou až 27. září, tedy čtyři dny před tím, než hra 1. října oficiálně vyjde. To se může zdát jako značná nevýhoda a jasná podpora zmiňovaného předplatného, které vyjde na necelých 400 korun měsíčně, ovšem pouze na PC. Konzole zatím nejvyšší stupeň předplatného nenabízí a stále pro ně platí jen obsahově méně zajímavé předplatné EA Play bez přístupu k plným verzím novinek.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru