FIFA 22, EA Sports, FIFA 22 se představuje na dalších záběrech ze hry

FIFA 22 se představuje na dalších záběrech ze hry

Vývojáři rozebrali animace a změny chování hráčů. Zápasy bude provázet bývalá fotbalistka

Zdroj: Electronic Arts
21. 7. 2021
Název: FIFA 22 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 10. 2021

Podobně jako v případě Battlefieldu či Skate se vývojáři z Electronic Arts rozhodli pouhé desítky hodin před zahájením tradiční konference EA Play Live zveřejnit další zajímavé detaily, které mohly být potenciálně součástí programu zmiňované akce. Včerejší večer se nesl ve znamení nového ročníku série FIFA a skupina vývojářů se podrobněji věnovala již dříve představeným vlastnostem, mezi kterými vyčníval nový pohybový systém HyperMotion. Už při odhalení hry jsme mu věnovali dostatek prostoru a včerejší přísun informací zpřesnil stávající domněnky a naznačili poměrně výraznou změnu a vylepšení pro celou sérii.

Jak už zaznělo dříve, HyperMotion stojí na bezmála 9 milionech snímků pohybu hráčů, kteří byli pomocí speciálních pohyb zachycujících obleků snímání během standardní hry 11 na 11. V porovnání s tím, jak se vytvářely animace v předchozích letech, je to významný posun – dosud totiž všechno probíhalo ve studiu za přítomnost 1-3 hráčů, kteří jen odehrávali předem připravené situace a následně byla data použita pro všechny fotbalisty ve hře. HyperMotion ale ve výsledku přidává 4000 nových animací, které navíc umělá inteligence skládá podle potřeby za sebe a zvládne napojovat jednu za druhou. Vývojáři proto poukázali například na zkrácení kroku před tím, než fotbalista kopne do míče nebo vyzdvihovali kolize. Hráči od sebe po střetu ve vzduchu přirozeným způsobem zase odskočí a nutno přiznat, že z některých záběrů byla hmotnost fotbalistů jasně cítit.

Obligátní jsou pak ve výčtu změn také brankáři, které si na základě možnosti otestovat nový ročník v předstihu chválí například redaktoři VGC.

Úpravou prošlo také chování míče, ne nutně pouze na úrovni vlastní fyziky. Vše je pro letošní rok spojeno s animací, takže například zpracovávání těžkých balónů vypadá alespoň na poskytnutých technických záběrech zase o trochu autentičtěji. Klíč je v tom, že zpracování míče zahrnuje více animací s přirozenou rotací těla a končetin, což ve finále vytváří plynulý pohyb a lépe odpovídá tomu, jak to během fotbalových zápasů skutečně vypadá. Obligátní jsou pak ve výčtu změn také brankáři, které si na základě možnosti otestovat nový ročník v předstihu chválí redaktoři VGC. Nová sada pohybů rozšiřuje i vlastní možnosti zastavování či chytání míče a například v kombinaci s otáčením hlavy a sledováním balónu i při dlouhých skocích vypadají brankáři zase o trochu lépe.

Je však nutné připomenout, že HyperMotion, kterému byla věnována převážná část z 30minutového videa, budou moci docenit jenom hráči na PS5 a Xboxu Series, takže je otázkou, jak bude vypadat FIFA 22 pohledem majitelů předchozí generace konzolí nebo PC. Zároveň je nutné odlišovat, co a jakým způsobem vývojáři prezentují, a jak se výsledná hra hraje, přičemž i aktuální dojmy oslovených redakcí předních magazínů nemusí mít za dva měsíce při vydání hry žádnou hodnotu. Jak prozradili redaktoři VGC, zástupci EA jim sami potvrdili, že všechny části hry neustále ladí, takže například brankáři možná nebudou tak silní a sníží se efektivita hojně využívaných přihrávek do běhu vzduchem, které v uplynulých ročnících spolehlivě padaly za obranu a dávaly prostor k poměrně snadnému skórování. Přesto by se ale většina včera rozebíraných novinek měla týkat i dalších verzí hry, takže i na PS4/Xboxu One/PC si budeme moci užít vylepšenou fyziku, některé specificky vylepšené animace – byť stále postaru – a vývojáři se rovněž zabývají odebíráním míčů a fauly.

Poslední ze zajímavostí je, že se tým komentátorů nové FIFY poprvé v historii série rozroste o ženský hlas. Zápasy bude provázet bývalá anglická reprezentantka Alex Scott, o níž ve svých dojmech mluví redaktoři britského Eurogameru. Scott bude s největší pravděpodobností vstupovat do probíhajícího zápasu s informacemi z jiných ligových trávníků, takže jí slovo vždy předají Derek Rae a Stewart Robson, který pro letošní rok nahrazuje Leeho Dixona. Jde rozhodně o vítanou novinku, zvlášť pokud jste obeznámení s tím, jak dobře umí Scott plnit roli odbornice v televizních studiích nebo nakolik trefně popisovala situace ze zápasů uplynulého Eura.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru