FIFA 22, EA Sports, FIFA 22 by už brzy mohla nabídnout cross-play

FIFA 22 by už brzy mohla nabídnout cross-play

Funkce chyběla ve hře dlouhé roky. Proti sobě se postaví hráči na PS5, Xboxu Series a Stadii

Zdroj: Electronic Arts
4. 5. 2022
Název: FIFA 22 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 10. 2021

Pokud jste se po vydání mnoha předchozích ročníků série FIFA ptali internetu, jestli můžete aktuální díl hrát s lidmi na ostatních platformách, naráželi jste na stále stejnou odpověď. Ne. Z důvodu, který je v době snahy o spojování hráčů a vytváření co nejpočetnějších komunit diplomaticky řečeno nepochopitelný, jedna z nejslavnějších a nejdéle fungujících značek vytvářela uzamčené ostrůvky hráčů, což mohlo v době blížícího se vydání dalšího dílu způsobovat i nepříjemně dlouhé čekání na soupeře online zápasu. Zdá se ale, že tohle období je pryč, protože aktuální FIFA 22 položila základy hraní napříč platformami, které by již brzy mohlo být k dispozici hráčům na PlayStationu 5, Xboxu Series a Stadii.

Vývojáři o blížící se podpoře cross-playe informovali v samostatném článku, ve kterém podrobně rozebírají, jakým způsobem bude funkce dostupná, koho se týká a které z režimů ji budou podporovat. Ještě než ale na hraní napříč platformami dojde, čeká hráče test, který bude spuštěn již brzy. Právě během něj si chtějí vývojáři z Electronic Arts vyzkoušet stabilitu připojení a otestovat zátěž, aby už plný provoz probíhal bez problémů a hráči se mohli soustředit jen na virtuální fotbal. Důležité je také říct, že test bude omezen pouze na režimy online sezóny a online přátelská utkání, vývojáři nicméně blíže nespecifikují, jestli v ostrém provozu bude možné hrát i další režimy. Zatím se zdá, že ano, což je patrně důležitá zpráva zejména pro hráče módu FIFA Ultimate Team.

Až test začne, hráči budou moci sami určit, jestli se jej chtějí, nebo nechtějí účastnit. Není třeba se nikam hlásit, ve hře se pouze v pravém spodním rohu objeví upozornění, že je funkce aktivní s možností ji vypnout, případně tak učinit skrze nastavení matchmakingu, kde bude příslušný přepínač. Pokud si chcete zahrát s kamarádem na jiné platformě, přes jednoduchý widget bude nejprve nutné zařadit ho na seznam přátel, následně jej vybrat a pozvat k zápasu. Jak vývojáři uvádí, další hráče budete moci hledat buďto podle jejich jména v ekosystému EA Sports nebo podle příslušné platformy. Nejde ale rozhodně o nic speciálního a nepochybujeme o tom, že vše bude zpracováno v souladu se všemi dnešními standardy.

Stále však nelze přehlížet zklamání hráčů, kteří hrají na předchozí generaci konzolí, Switchi, resp. na počítačích. Těch se podpora cross-playe netýká a je otázkou, jestli se něco – alespoň tedy v souvislosti s PC verzí – změní v novém ročníku. O podpoře hraní napříč platformami se v souvislosti se hrou FIFA 23 už mluvilo, znamenalo by to však uvést hru na PC do srovnatelného stavu s next-gen verzí, což může po vzoru podobných přechodů v minulosti zabrat lidem z EA i několik let.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru