FIFA 21 na PC nebude stejná verze jako pro PS5 a Series X

Hráči na Windows se musí spokojit s technologií, která bude na PS4 a Xboxu One

Zdroj: EA
19. 6. 2020
Název hry: FIFA 21 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 10. 2020 Platformy: , , , , , , Žánr:

Sportovní tituly se v noční prezentaci EA překvapivě nedočkaly tak prominentního prostoru, v jaký fanoušci doufali. Přenos se jen velmi vágně otřel o Madden NFL 21 a nový ročník série FIFA. O NBA či NHL vůbec nic. Nakonec jsme se ale prostřednictvím oficiálního webu přeci jen dozvěděli další podrobnosti, z nichž část jsme nakousli už už včerejším souhrnu, ale stojí za to se na ně podívat samostatně.

FIFA 21 míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, Switch i Stadii. Vyjde už 9. října, ale jen na stávajících platformách, nikoli na next-gen konzole a cloudovou streamovací službu od Googlu. Tady se hráči dočkají později. Co je ale z pohledu hráčů na PC asi zdaleka nejdůležitější informace, FIFA 21 tu bude stejná verze jako na PS4 a Xboxu One, nikoli next-gen, který se chystá na nové konzole od Microsoftu a Sony. Na Switch pak znovu dorazí takzvaná edice Legacy.

FIFA nové generace má nabídnout bleskurychlé loadingy, lepší nasvícení, animace i detaily hráčů. Hra je navíc podobně jako Madden NFL 21 zařazena do programu Dual Entitlement, díky němuž lze titul bezplatně upgradovat z PS4 na PS5, respektive Xboxu One na Series X. Vývojáři zatím neslibují podporu cross-platform multiplayeru, který se jinak stal velkým tématem včerejší prezentace a EA na něj očividně hodně sází. O uložené pozice a váš postup v rámci režimů Ultimate Team a Volta při přechodu na next-gen systém ale v rámci stejné rodiny nepřijdete.

Pokud jde o další novinky next-gen verze, za zmínku určitě stojí haptická odezva na ovladači DualSense, díky níž máme cítit “každou střelu, přihrávku, chycení míče, odkop, obranný zákrok a tvrdý střet”. To vše má prohloubit zážitek ze hry. Grafika bude realističtější, zvuk prý prostorovější a pohyb hráčů věrnější. Fotbalisté se mají chovat víc jako lidé a ještě důležitější roli mají hrát rozmary počasí. Více ožijí i hráči na lavičce a diváci na tribunách, kteří mají dynamicky reagovat na dění na hřišti.

Kdo si hru objedná ve verzích Ultimate Edition a Champions Edition, bude moci hrát už od 6. října. Služby EA Access a Origin Access pak nabídnou trial verzi od 1. října.

Dalších podrobností o novém ročníku FIFA bychom se měli dočkat v srpnu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru