Star Dynasties, Iceberg Interactive, Feudální společnost ve Star Dynasties připomíná Dunu

Feudální společnost ve Star Dynasties připomíná Dunu

Vesmírná šlechta změří síly ve strategii, kde jsou sociální skilly důležitější než manažerské

Zdroj: Pawley Games
22. 10. 2020
Název: Star Dynasties Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Magazín PC Gamer nazval sci-fi strategii Star Dynasties vesmírnou obdobou Crusader Kings a samotný autor hry by s tím zřejmě souhlasil. Jedná se o potenciálně velmi zajímavý projekt, na kterém pracuje maličké studio Pawley Games, a zalíbit by se mohl i milovníkům Duny, protože také zdejší galaktické společenství má originální feudální uspořádání.

Sotva lidstvo učinili první nesmělé krůčky do vesmíru, rodná Země byla zničena. Zkáza mateřské planety uvrhla lidstvo do nového věku temna. O mnoho staletí později se zbývající přeživší kolonie změnily ve feudální společnost, která přišla o část dřívějších vymožeností a není schopna dalšího technologického pokroku. Aristokraté mezi sebou vedou bratrovražedné války a osud zbytku lidstva je v sázce.

Máme rozšiřovat vlastní říši, navazovat politická spojenectví, proplétat se pavučinou intrik a stát se dominantní silou v galaxii.

Hráč na sebe vezme roli jednoho z vůdců a musí zajistit přežití i prosperitu své dynastii. Máme rozšiřovat vlastní říši, navazovat politická spojenectví, proplétat se pavučinou intrik a stát se dominantní silou v galaxii. Svou rodinu povedeme po generace ve snaze ovládnout zbytky lidské civilizace. Musíme přitom dodržovat zákony i tradice a vysloužit si patřičnou pověst.

Podle hlavního designéra máme komunikovat se stovkami postav, které disponují realistickými osobnostmi, emocemi i vztahy. Budeme trestat zrádce a odměňovat spojence. Jinými slovy, vše se tu bude točit okolo politiky a vztahů mezi jednotlivými rody.

Jak už jste určitě z popisu pochopili, strategie není to jediné, co chtějí Star Dynasties nabídnout. Kromě managementu vlastní říše nás lákají rovněž na unikátní procedurálně generované lidské drama, kde volby hráče ovlivní samotný příběh. Základním stavebním kamenem projektu je myšlenka, že vládci byli vždy mnohem víc závislí na svých společenských a politických dovednostech než na technických a administrativních schopnostech.

Proto podle hlavního autora Glena Pawleyho království upadala nejen s ohledem na ekonomické a vojenské okolnosti. O spojenectvích také rozhodovalo charisma a přátelství, nejen racionální úvahy. Historie častokrát závisí právě na takových osobních rozměrech, připomíná Pawley. Star Dynasties chtějí zjevně zkoumat spíš tu lidskou rovinu vládnutí a rozhodnutí, za nimiž nestojí vždy jen chladný kalkul.

Můžete si vyzkoušet demo

Hlavní autor hry Glen Pawley sám přirovnává novinku ke strategiím jako Civilization, Total War, Knights of Honor a především Crusader Kings. Ale podle svých slov se inspiroval také The Sims nebo zmíněnou Dunou. Sci-fi kulisu si Glen Pawley vybral nejen proto, že má tento žánr rád, ale poskytuje mu rovněž větší volnost a svobodu.

Star Dynasties vydává společnost Iceberg Interactive a titul by měl vyjít příští rok. Pokud byste si ho však chtěli vyzkoušet, máte možnost. Na Steamu je do 24. října k dispozici demoverze. Hratelná ukázka je omezena na 20 tahů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru