Farming Simulator 22 umožní přímou výrobu potravin

Na sklizené obilí bude čekat mlýn, na mouku pekárna. Vývojáři také odhalili novou mapu

Zdroj: Giants Software
10. 6. 2021
Název: Farming Simulator 22 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 22. 11. 2021 Platformy: , , , , , , Žánr:

Vývojáři ze studia Giants Software přináší další detaily o chystaném pokračování série Farming Simulator. Letos v dubnu oznámená hra chce opět posunout možnosti digitálního farmaření a nabídnout hráčům další zajímavé mechanismy nad rámec péče o vlastní farmu. Už dříve jsme mohli přímo nakupovat zemědělské stroje, plnit zakázky ostatních farmářů nebo vedle plodin také chovat zvířata, nový Farming Simulator 22 ale půjde ještě dál a otevře před hráčem komplexní výrobní řetězce spojené s jednotlivými plodinami. Vývojáři zatím přináší jen příklad zpracování obilí na mouku a následně na chléb či koláče, pokud ale takových řetězců bude víc, ekonomický charakter série se ještě prohloubí a život farmáře tak budou moci hráči vychutnat o to komplexněji.

„Do hry Farming Simulator 22 přidáváme novou ekonomickou vrstvu v podobě výrobních řetězců. Hráči mohou své sklizené plodiny dodávat ke zpracování do různých obchodů a podníků. Například mlýn na obilí nyní může produkovat mouku, která se dodává do pekárny. Tím se spustí výrobní řetězec, jehož výsledkem je jemný chléb nebo lahodný koláč,“ lákají vývojáři v nové tiskové zprávě. Dále popisují, že v závislosti na zboží, které chce hráč vyrábět, musí nejprve dodat všechny potřebné suroviny – takže pro výrobu zmíněných koláčů například i máslo či cukr. Následně je potřeba zajistit distribuci na prodejní místa – typicky na trh či do supermarketu – která však nemusí v daném regionu existovat a hráč si je nejdříve sám postaví. Tím rozšíří svou činnost, z herního hlediska dostane víc možností a ekonomicky prospěje svému podnikání. Nic z toho ale samozřejmě není nucen dělat a je pochopitelné, že chybějící články řetězce lze sjednat smluvně.

„Jakým způsobem dopravíte suroviny z jednoho místa na druhé, zůstává na vás. Buď je převezete sami, pokud je vaše firma schopná s takovým nákladem manipulovat, nebo necháte za poplatek těžkou práci na jiných společnostech,“ vysvětlují zástupci Giants Software. Platí to samozřejmě o jakékoliv části celého cyklu, takže ve výsledku můžete klidně nechat rozhodnout pekárnu, co s upečenými chleby a koláči udělá, tedy včetně prodeje ve vlastní režii. Z druhé strany je nicméně stále nutné myslet na to, aby měl hráč dostatek prostředků a zdrojů obecně, aby mohla výroba fungovat bez problémů a nepřinesla víc škody, nežli užitku. Na další detaily ohledně těchto mechanismů si musíme ještě nějakou dobu počkat – vývojáři naznačili, že je tento prvek ještě stále ve fázi příprav a detaily budou uvolňovány s koncem léta před podzimním vydáním.

Na něj pak vývojáři lákají prostřednictvím limitované sběratelské edice, v níž bude možné zakoupit PC verzi. Hlavním bonusem je oranžový majáček, který je možné připojit k počítači a nechávat ho blikat přesně ve chvílích, kdy vy sami maják v některém ze svých strojů spustíte. Nad rámec toho bude v balení dvojice plakátů, 24 samolepek a také rozšířené tutoriály pro výrobu modifikací, což je bonus zejména pro ty z hráčů, kteří si se základním obsahem nevystačí. Poslední zpráva se pak týká nové mapy – Elmcreek – která je inspirována americkým středozápadem a je jedním ze dvou úplně nových regionů, které hra nabídne. Vývojáři také dodali, že aktualizovali mapu Erlengrat, i když se nám zatím nedostává bližších informací. Více bychom se měli dozvědět na konci července, kdy proběhne FarmCon 21.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru