Far Cry 6, Ubisoft, Far Cry 6 vyjde v říjnu a láká hráče plejádou videí

Far Cry 6 vyjde v říjnu a láká hráče plejádou videí

Po nočním úniku je tu oficiální gameplay a další detaily o světě a postavách ostrova Yara

Zdroj: Ubisoft
28. 5. 2021
Název: Far Cry 6 Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 7. 10. 2021

Navzdory tomu, že něco z exkluzivních materiálu Ubisoftu uniklo předčasně v noci na dnešek, nic se nezměnilo na tom, že jsme se v pátek večer dočkali velkého představení akce Far Cry 6 s prvními gameplay záběry, na které hráči čekali déle, než si zřejmě při oznámení hry mysleli.

Někdejší karibská perla Yara je jako soudek střelného prachu, který hrozí každou chvíli vybuchnout. A my jsme zápalkou, říkají vývojáři.

Autoři slibují, že vytvořili dosud nejambicióznější otevřený svět. Yara je karibský ostrov plný kontrastů, který je izolovaný od zbytku světa přes 50 let od chvíle, kdy tu proběhla krvavá revoluce. Prezidentem této země je Antón Castillo, kterého ztvárnil slavný herec Giancarlo Esposito. On a jeho syn Diego představují úhlavní nepřátele odbojového hnutí, které prahne po změně a po svobodě. Tento útlak má ale skončit a my se ocitáme na prahu nové revoluce.

Někdejší karibská perla Yara je jako soudek střelného prachu, který hrozí každou chvíli vybuchnout. A my jsme zápalkou, říkají vývojáři. Hlavním hrdinou je Dani Rojas, který se narodil v hlavním městě. Zpočátku nechce mít nic společného s režimem ani revolucí. Chce se jen dostat z ostrova pryč. Ale když se sám stane svědkem Antónovy brutality, uvědomí si, že jedinou cestu svobodě představuje guerillové hnutí. Jak můžete vidět, na každém kroku je znát otevřená inspirace Kubou a Castrovým režimem.

Autoři slibují, že dávají mimořádný pozor na to, aby nepodcenili podobu a výkon hry na starých konzolích ve zjevné narážce na Cyberpunk 2077.

Dani může být muž i žena a lze upravit i vzhled postavy. V boji si máme připadat jako povstalec, který čelí skutečné technologické i početní převaze a tomu odpovídají zbraně, hratelnost i vaši spolubojovníci. Každý má vlastní důvod, proč se chce k povstání přidat. K ruce budeme mít podomácku vyrobené zbraně i všemožně upravená auta. Společnost nám bude dělat nejen věrný pes, ale ochočíme si i krokodýla a budeme moci jezdit na koni. Kromě singlu hra nabídne také kooperaci.

To nejdůležitější jsme se dozvěděli ale až v závěru samotné prezentace. Far Cry 6 vychází 7. října na PC i konzolích. Autoři se slibují brzy podělit o další detaily. Do té doby se ale nepochybně objeví spousta dalších materiálů díky preview a rozhovorům, které vyšly v některých velkých zahraničních magazínech. Budeme se jim věnovat zvlášť, ale už teď stojí za zmínku, že třeba autoři slibují, že dávají mimořádný pozor na to, aby nepodcenili podobu a výkon hry na starých konzolích ve zjevné narážce na Cyberpunk 2077.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru