Fanoušek zkrášluje 20letý Return to Castle Wolfenstein

Fanoušek zkrášluje 20letý Return to Castle Wolfenstein

Paranormální experimenty nacistů nikdy nevypadaly lépe. Změny se týkají i hratelnosti

Zdroj: Activision
22. 9. 2020

Série Wolfenstein je tu s námi téměř třicet let, během kterých vyšla pod touto značkou celá řada akčních titulů. V nich šlo vždy zejména o likvidaci nacistů, nicméně už od počátku kombinovala hra tematiku odboje proti nacismu s okultismem a paranormálními jevy. Jako první tuto kombinaci představil už Wolfenstein 3D, titul Return to Castle Wolfenstein z roku 2001 ale navázal ve velkém stylu a zaměřil se takřka výhradně tímto směrem. Na hru, která zamířila i na Xbox a PlayStation 2, proto fanoušci dodnes rádi vzpomínají, ačkoliv se do ní už pořádně zakousl zub času. Ovšem díky kreativní komunitě si tento letitý klenot budete moci již brzy vyzkoušet i na moderních strojích a v doprovodu s množstvím vylepšení. A nejen těch grafických.

Fanouškovský projekt nese jméno RealRTCW a nejedná se o remake v pravém slova smyslu. Základ hry i původní engine zůstává stejný, vylepšení se ale dočkaly dílčí prvky a hovořit můžeme spíše o citlivě provedeném remasteru. Mezi aktualizované části hry patří modely ve vyšší kvalitě, ostřejší textury, předělané zvuky a nechybí ani podpora širokoúhlých displejů. Vedle toho tvůrce vystupující pod přezdívkou WolfETPlayer upravil také chování zbraní, přidal realističtější zpětný ráz, dodal nové uživatelské rozhraní a vedle celkového vybalancování hry včetně soubojů s bossy a změnil i chování umělé inteligence.

Modifikace RealRTCW kromě úprav původního obsahu přidá i něco navíc. Mezi novinky patří například sada nových dobových zbraní, například M1 Garand, Mosin Nagant, BAR, MP44 a MG42. Grafický ráz hry následně pozmění přidání atmosférických efektů deště i sněžení. Do toho hra nabídne dokonce také nové mise, jejich počet navíc může v budoucnu i narůstat. Mod RealRTCW totiž bude vedle serveru ModDB dostupný také na Steamu, kde se dočká integrace platformy Steam Workshop.

Na zmíněné platformy dorazí finální verze RealRCTW již 15. října, takže pokud jste o tuto klasiku akčního žánru dosud nezavadili, či pokud si ji jen chcete připomenout, neváhejte. Nutností je ale pochopitelně vlastnictví kopie původní hry.

Fanoušek zkrášluje 20letý Return to Castle Wolfenstein

Přežívající Enemy Territory

Více než o Return to Castle Wolfenstein se dva roky po vydání hry mluvilo o samostatně hratelném multiplayerovém přídavku Enemy Terriory. Co bylo původně zamýšleno jako placené rozšíření nakonec vyšlo formou F2P titulu, což se z dnešní perspektivy nezdá být kdovíjak objevné, nicméně tehdy se psal rok 2003 a tento distribuční model rozhodně kdovíjak rozšířený nebyl. Hra ale slavila velký úspěch a částečně tak prošlápla cestu mnoha dalším. Vývojáři ze Splash Damage navíc aktivně podporovali komunitu modderů a část zdrojového kódu hry o rok později ve snaze kreativní tvůrce podpořit vypustili formou na veřejnost. To se patrně vyplatilo, neboť i Enemy Territory díky stále ještě vyvíjené modifikaci Enemy Territory: Legacy s desítkami aktivních serverů přežívá dodnes.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru