Grand Theft Auto V, Rockstar Games, Fanoušci se obávají odkladu next-gen verze GTA V

Fanoušci se obávají odkladu next-gen verze GTA V

Hra má dorazit letos. V novém traileru ale chybí termín vydání, zatímco ostatní tituly ho mají

Zdroj: Rockstar
2. 3. 2021
Název: Grand Theft Auto V Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 17. 9. 2013

Loni v červnu oznámila společnost Sony, že na rok 2021 počítá s next-gen verzí Grand Theft Auto V. Informace otevřela celý přenos PlayStation 5 – The Future of Gaming a potvrdila, že i po dlouhých sedmi letech je GTA V stále relevantní záležitostí. Vývojářům z Rockstaru proto stojí za to uvést hru už na třetí konzolové generaci a dočkat bychom se měli už v průběhu letošního roku. Ačkoliv jsme se dosud nedozvěděli konkrétní datum, nikdo nastavený plán nezpochybňoval, vše ale rázem mění nová oficiální kompilace záběrů z očekávaných her pro PS5, ze které potichu zmínka o vydání GTA V na této konzoli v roce 2021 zmizela. A zmizelo nakonec i video, aniž by k jeho smazání poskytl kdokoliv bližší vysvětlení (pozn. red. 5. 3. 2021).

Jde v pořadí už o několikátou reklamu podobného zpracování, která fanoušky přiměla přemýšlet nad termíny vydání v momentě, kdy byly do té doby známé údaje zobecněny, případně se ve videu vůbec neobjevily. Týkalo se to například Gran Turisma 7, které v jedné z předchozích reklam přišlo o textové potvrzení závazku, že hra vyjde v první polovině roku 2021, aby byla o několik týdnů později oficiálně odložena na rok 2022. Proto fanoušci zbystřili, když oficiální trailer Game Range od Sony, zveřejněný na konci února, pouze informuje o tom, že GTA V vzniká pro PlayStation 5 a je rovněž dostupné na PlayStationu 4. A vzhledem k tomu, že stejná informace doprovází i záběry ze zmiňovaného Gran Turisma 7, vzorec nelze úplně přehlédnout.

Na druhou stranu ale došlo na další ujištění, že Ratchet & Clank: Rift Apart dorazí 11. června a fanouškům Horizonu od Guerrilla Games svitla naděje, že s očekávaným pokračováním je vše v pořádku a hra opravdu letos dorazí. Informace v traileru konkrétně zmiňuje druhou polovinu roku 2021, což by samozřejmě sedělo na podzimní či vánoční sezónu. Dochází tím současně i na potvrzení týden starého vyjádření Jima Ryana v rozhovoru pro magazín GQ, kde obě zmiňované hry potvrzoval pro tento kalendářní rok. Na stejném místě pak prezident Sony Interactive Entertainment zmínil, že Sony upravila svůj postoj k vydávání starších exkluzivit z PlayStationu na PC a oznámil, že další takovou hrou bude Days Gone.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru