Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, Fanoušci přeložili dialogy domorodců v Assassin’s Creedu

Fanoušci přeložili dialogy domorodců v Assassin’s Creedu

S pomocí jazykových expertů se můžete dozvědět, o čem se ve Valhalle baví místní lid

Zdroj: Ubisoft
17. 5. 2021
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Trochu jsme váhali, jak se k této zprávě postavit, protože je současně velmi zajímavá, ale nelze se v ní vyhnout spoilerům. Berte to tedy prosím tak, že tento článek je určen především těm, kteří už dohráli Assassin’s Creed Valhalla, anebo ví, že jej nikdy hrát nebudou. Byli jste varování.

Fanoušci ve spolupráci s odborníky přeložili všechny dialogy severoamerických Mohawků v oblasti Vinland, kam se Eivor také vypraví. Hlavní hrdina/hrdinka domorodcům nerozumí a stejně tak je na tom hráč, protože titul nenabízí v této části záměrně žádné titulky. Aby byl váš dojem podobný. Co když ale přeci jen chcete vědět, co přesně postavy z tohoto kmene říkají?

Nadšenci se tentokrát neobešli bez rodilých mluvčí

Jde samozřejmě o skutečný jazyk jako v Assassin’s Creed III. O jeho autenticitu i historickou přednost se koneckonců postaral stejný konzultant – Akwiratheka Martin. Fanoušci z kanálu Access The Animus proto nezůstali jen u spekulací, ale pustili se do práce. Nakonec však museli uznat, že na vše nestačí sami. Spojili se s jazykovým a kulturním centrem Kanien’kehá:ka Onkwawén:na Raotitióhkwa v Kanadě, aby správně přeložili vše, co domorodí indiáni říkají.

Můžete se dokonce podívat na souvislosti s hrami Assassin’s Creed III a Assassin’s Creed Rogue. Je opravdu zajímavé sledovat, jak přesně na váš příchod místní reagují, zatímco až dosud jsme mohli jen usuzovat z jejich tváří a způsobu mluvy. Autoři během několika týdnů přeložili nejen hlavní dialogy, ale také věty, která postavy pronesou jen tak ve hře i jména zbraní a dalšího vybavení.

Skupina Access The Animus už dříve pomohla rozluštit i jazyk Isu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru