Fanoušci pracují na remaku Dino Crisis

Fanoušci pracují na remaku Dino Crisis

Vsadili na Unreal Engine 4 a chystají se vydat hru zdarma. HD textury už jsou k dispozici

22. 7. 2019

Bude se historie opakovat? Když se před lety fanoušci dnes známí jako Invader Studios pustili do komunitního remaku survival hororu Resident Evil 2, za čas se jim ozval Capcom a jejich snažení učinil přítrž. Protože už chystal vlastní oficiální remake. Z titulu od nadšenců se tak zrodil Daymare: 1998, který vyjde ještě letos a dokonce se jim povedlo od původních autorů získat podporu, zpětnou vazbu i pomoc.

Team Arklay vsadil na osvědčenou technologii Unreal Engine 4 od Epicu a svůj titul přirozeně plánuje vydat zdarma.

Teď je tu další skupina fanoušků, která se snaží o něco podobného. Team Arklay pracuje na neoficiálním remaku Dino Crisis. Pokud ale skutečně v Capcomu chystají svoji verzi – jak se dlouho spekuluje – je otázkou, zda svůj projekt dokončí, případně pod jakým názvem.

První díl Dino Crisis vyšel přesně před 20 lety a patří mezi nejoblíbenější hry od Capcomu. Posledního dílu jsme se ale dočkali v roce 2003, kdy vyšel Dino Crisis 3 na původní Xbox, a od té doby čekáme na pokračování marně. Team Arklay vsadil na osvědčenou technologii Unreal Engine 4 od Epicu a svůj titul přirozeně plánuje vydat zdarma. Ani tak ovšem není jisté, že unikne nechtěné pozornosti právního oddělení vydavatele, který si podobně jako další japonské společnosti své duševní vlastnictví úzkostlivě hlídá.

Na kanále autorů se za poslední měsíc objevila čtveřice videí, která demonstrují, jak daleko zatím postoupili. I když záběry zatím postrádají akci a jsou spíše ukázkou technologie a kulis, na práci pěti fanoušků jde o solidní výsledek. Je navíc zjevné, že jsou zatím stále na samém začátku.

I kdyby nakonec autoři nedokázali dotáhnout projekt do zdárného cíle – ať už kvůli Capcomu, nebo vlastním schopnostem – mohlo by jejich snažení přinést nějaké ovoce. Majitel práv tak minimálně znovu uvidí, jak velký je o případný remake zájem. Stačí se ostatně podívat, jak ochotně se novince věnují zahraniční média a jak na ni reagují fanoušci. Capcom se navíc nikdy nezříkal možnosti, že na comeback Dino Crisis v nějaké podobě dojde. Právě naopak.

Pokud se vám nechce čekat na komunitní remake ani na Capcom, můžete zkusit ještě verzi pro Dreamcast s novými texturami od šikovného fanouška.

V minulosti se objevilo hned několik náznaků a vedle spekulovaného remaku Resident Evilu 3 patří vylepšený první díl Dino Crisis mezi nejčastěji zmiňované potenciální projekty. Capcom je navíc známý svou ochotnou vydávat remastery a remaky starších her. Stačí se ostatně podívat na to, jak intenzivně recykluje na všemožných platformách sérii Resident Evil a její starší díly. Ale nejen tu.

A pokud se vám nechce čekat na komunitní remake ani na Capcom, můžete zkusit ještě verzi pro Dreamcast s novými texturami od šikovného fanouška. Neobejdete se ale pochopitelně bez emulátoru. HD Texture Pack od uživatele s přezdívkou pepodmc_ byl před pár měsíci poměrně žádaný.

Fanoušci pracují na remaku Dino Crisis

Dino Crisis v kostce

Pod sérií Dino Crisis je podepsaný otec Resident Evilu Šindži Mikami. I v tomto případě se jedná o survival horor od Capcomu, který s kultovní ságou sdílí část DNA. Namísto nemrtvým ale hrdinové čelí dinosaurům. Série má na kontě přes 4 miliony prodaných kopí, což vzhledem k době jejího vzniku a skutečnosti, že jsme se dočkali jen tří dílů a jednoho spin-offu, není vůbec špatný výsledek.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru