LawBreakers, Nexon, Fanoušci po letech oživují akci LawBreakers

Fanoušci po letech oživují akci LawBreakers

Chtějí, aby běžela navždy. Autor hry CliffyB snahu vítá a LawBreakers promuje na Twitteru

Zdroj: Nexon
16. 4. 2024
Název: LawBreakers Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 8. 2017

Když herní designér Cliff Bleszinski odešel v roce 2012 z Epic Games, bylo téměř jisté, že se už brzy objeví v novém působišti. Překvapivé pak nebylo ani to, že si nakonec ono působiště vytvořil sám založením studia Boss Key Productions, a fanoušci zřejmě uvítali, že prvním titulem měla být arénová střílečka LawBreakers. Na ní Bleszinski se svým týmem pracoval po dobu tří let, aby v roce 2017 hru na PC a PlayStationu 4 i za pomoci společnosti Nexon vydal. Bohužel, i přes pozitivní recenze se hra neprodávala podle očekávání, což nakonec vedlo nejen k ukončení fungování hry v září 2018, ale ve finále i ke konci studia Boss Key Productions. Podobně jako v případě nedávno resuscitované MOBA akce Gigantic se tu však stále najdou lidé, kteří se nechtějí se smrtí LawBreakers smířit a pokouší se hru v těchto dnech znovu přivést k životu. Daří se jim to v rámci fanouškovského projektu nazvaném možná trochu přehnaně LawBreakers 2.0, uznání od hráčů se jim však dostává a dění kolem své hry si všimnul i sám CliffyB.

„LawBreakers se nějakým způsobem vrací zpět,“ napsal autor hry na Twitteru s poznámkou, o co se jedná a odkazem na Discord fanoušků. Právě na něm se dozvíte vše podstatné nejen o způsobu, jak se připojit do hry, ale také o testech, které probíhají na serveru tohoto „revivalu“. Autoři projektu LawBreakers 2.0 uvádí, že se zkrátka jen snaží zprovoznit hru pro vlastní potěchu i radost dalších hráčů a doufají, že díky jejich snaze poběží hra navždycky. „Není to ale snaha navázat na LawBreakers, neplánujeme nové updaty (pokud ano, tak maximálně nějaký balancing),“ uvedl však jeden z autorů projektu s přezdívkou Red v uvítací zprávě na zmíněném Discordu.

Z nejčerstvějších zpráv pak lze vytáhnout informaci, že dnes v noci skončil další test, do kterého se měl zapojit i CliffyB. Autoři si nicméně musí dát teď chvíli pauzu a zapracovat všechny připomínky, které hráči měli. „Nejsme si jistí, kdy proběhne další test, chtěli bychom ho uspořádat brzy, ale o detailech se rozhodneme, až dostatečně zapracujeme [poznámky] z tohoto,“ uvedli autoři. Zároveň také hledají další vývojáře se zaměřením na C++, C# nebo JavaScript, aby mohli zaručit co nejlepší možnou reinkarnaci šest let zrušené hry a slibují, že udělají maximum. Je ovšem stále ve hvězdách, kdo bude případně provozovat servery a za jaké peníze, protože autoři sami uvádí, že jde o zcela nekomerční fanouškovský projekt, a tudíž jsou jakékoliv příspěvky od hráčů vyloučeny. Jedině tak se totiž lze – pokud vůbec – vyhnout případné třenici s Nexonem, který vlastní práva na hru a může v podstatě kdykoliv snahu autorů projektu zastavit.

Pokud na odkazovaný Discord zavítáte, v tuto chvíli byste marně hledali odkaz ke stažení speciálně upraveného launcheru, ten bude aktivní ve chvíli, kdy autoři projektu rozhodnou o dalším testu. Dopředu si nicméně můžete stáhnout samotnou hru, kterou sice veřejně na Steamu nenajdete, ale instalovat lze prostřednictvím tohoto odkazu. Tak budete připraveni, až se objeví možnost znovu si zahrát, do té doby nezbývá než čekat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru