Mass Effect (nový), Electronic Arts, Fanoušci pitvají plakát k novému Mass Effectu

Fanoušci pitvají plakát k novému Mass Effectu

Ukrývá odkaz na původní hru, krogana nebo siluetu getha. Co to všechno ale znamená?

Zdroj: BioWare
8. 11. 2021
Název: Mass Effect (nový) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Máme za sebou oslavy N7 Day. Tento svátek fanoušků Mass Effect přinesl mnohé novinky nejen ze strany vývojářů, ale studio BioWare si asi největší pozornost získalo díky novému tajuplnému teaser obrázku, jehož prostřednictvím láká na další dobrodružství. Na první pohled se jedná prostě o pěkný plakátek s vědeckofantastickou tematikou. Ve skutečnosti ale může ukrývat hned několik zajímavých stop a indicií stran toho, co čekat od pokračování. Anebo je to jednoduše jen divoká fantazie komunity v kombinaci s představivostí výtvarníka.

Zdroj: BioWare

Ať už se nakonec rozhodne interpretovat následující zjištění jakkoli, měli byste vědět, co se okolo artworku točí. Plakát zachycuje neznámý svět, vesmírnou loď a pravděpodobně její posádku. Scéna sleduje čtveřici postav, která míří k tělu, které nejspíš patří vyřazenému gethovi. To je inteligentní umělá rasa, kterou vytvořili quariané jako své služebníky a posléze s nimi vedli válku. Nepříliš úspěšně. Samotný kráter, v němž loď přistála, přitom připomíná hlavu getha, respektive jeho siluetu.

Vesmírná loď s kódovým označením SFX je nová a dosud jsme ji na žádném materiálu neviděli. Termín SFX se používal jako pracovní titul pro původní Mass Effect a nepochybně nepůjde o náhodu. Plavidlo přitom nese typické rysy a designový jazyk Mass Effectu. Zda se uvnitř samotného kráteru nachází další havarovaná loď, nebo jiná technologie gethů je teď předmětem mnoha debat a dohadů.

Zdroj: BioWare

Za pozornost ale stojí i čtyrčlenný výsadek. Jeden z jeho členů je podle tvaru těla skoro jistě krogan, a protože nosí červený oblek, spoustě lidí připomíná Wrexe. Je na místě připomenout, že krogani jsou dlouhověcí a mohou se dožít víc než tisíce let… To ale ještě samo o sobě nemusí nic znamenat. Může to být jen narážka nebo dílo náhody.

Nad všemi spekulacemi lze mávnout rukou s tím, že fanoušci prostě vidí v obrázku to, co tam vidět chtějí. Na druhé straně si ale není těžké představit, že BioWare dobře ví, jak podobné materiály komunita studuje. A proto by bylo logické, kdyby autoři skutečně chtěli prostřednictvím plakátu naznačit hráčům něco víc.

Zdroj: BioWare

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru