Fanoušci obnovují a vylepšují multiplayer Test Drivu

Fanoušci obnovují a vylepšují multiplayer Test Drivu

Test Drive Unlimited 2 díky neoficiální modifikaci opět podporuje on-line závodění

Zdroj: TDU World
8. 2. 2021

Závodní hra Test Drive Unlimited 2 vyšla už v roce 2011. Kromě singlu nabízela i multiplayer, ale její servery se odmlčely v listopadu 2018. Jak nejspíš dobře víte, společnost Nacon a studio KT Racing pracují na pokračování Test Drive Unlimited Solar Crown, možná byste si ale rádi do vydání novinky osvěžili on-line závodění v podání této série.

Starý multiplayer i nový obsah

Díky fanouškům máte možnost. Komunita TDU World vytvořila multiplayerovou modifikaci, která umožňuje pustit se do závodění opět s kamarády. V době psaní tohoto článku bylo on-line skoro padesát lidí, což není vůbec špatné číslo na pondělí dopoledne a 10 let starou závodní hru, která využívá neoficiální mod.

Komunita provozuje i vlastní Discord, který má přes 1700 členů, což nasvědčuje tomu, že najít parťáky do hry by nemělo být nijak těžké. Autoři plánují obnovit multiplayer v plném rozsahu a dále jej rozšiřovat. Takzvaný Mod Pack by měl hru modernizovat, přinést novou hudbu, textury a snad i auta. Cílem je přidat úplně nové vozy i rebalancovat adekvátně ty starší.

Screenshoty z Mod Packu

Vylepšit se má i prostředí. Díky nové zeleni, mrakům a silnicím by měl být svět živější a modernější. Zvýší se vykreslovací vzdálenost, ale prokouknou také stíny. Změn se má dočkat rovněž zvuková stránka a hudba.

Pokud byste chtěli autory podpořit, můžete jim přispět na Patreonu. Vzhledem k tomu, že provoz vlastních serverů něco stojí, není určitě tato žádost ze strany autorů nijak neopodstatněná. Nehledě na veškeré další úsilí a čas, který svému projektu ve prospěch celé komunity věnují.

Fanoušci obnovují a vylepšují multiplayer Test Drivu

Test Drive Unlimited 2

Jde o open world závodní hru od studia Eden Games z roku 2011 pro PC, PS3 a Xbox 360. Vzala nás na havajský ostrov Oahu a středomořskou Ibizu. Hra se těšila velmi slušnému přijetí a pomohla vyšlapat cestu pro další závody v otevřeném světě. Podle statistik z roku 2016 se jí prodaly necelé dva miliony kopí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru