Batman: Arkham Origins, Warner Bros. Interactive Entertainment, Fanoušci obnovili multiplayer u staršího Batmana

Fanoušci obnovili multiplayer u staršího Batmana

Arkham Origins už si opět můžete na PC zahrát s kamarády. Přibylo i pár nových skinů

Zdroj: Warner Bros. Interactive Entertainment
17. 3. 2021
Název: Batman: Arkham Origins Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 25. 10. 2013

Přijde mi naprosto úžasné, když komunita zachraňuje hry, nebo jejich části, které byly odsouzené k zániku. Je to i případ hry Batman: Arkham Origins z roku 2013. Tento prequel nevytvořilo britské studio Rocksteady, ale jejich kolegové z týmu WB Games Montréal, kteří dnes pracují na Gotham Knights.

Nedá se říct, že by multiplayer udělal nějakou velkou díru do světa nebo bůhvíjak chytře zapadal do celkové koncepce, ale jednou tu už byl a zjevně existují fanoušci, kterým se líbí.

Součástí Arkham Origins byl i multiplayer, v rámci této série se objevil vůbec poprvé. Šlo o jakousi variaci na válku gangů mezi Jokerem, Banem a jejich stoupenci, přičemž se hry mohl připlést i Batman s Robinem. Hra více hráčů navíc vznikala nezávisle na singlu a pracovalo na ní jiné studio – britský tým Splash Damage. Nedá se říct, že by multiplayer udělal nějakou velkou díru do světa nebo bůhvíjak chytře zapadal do celkové koncepce, ale jednou tu už byl a zjevně existují fanoušci, kterým se líbí.

Jenže společnost Warner Bros. Interactive Entertainment v roce 2016 podporu on-line hry ukončila. A tak na její místo nastoupila ctižádostivá komunita. Fanoušci pro PC verzi vytvořili komunitní patch, který multiplayer oživuje a do hry přidává několik kostýmů původem ze singlu. Aby hráči trochu zvýšili šance, že se spojí s dalšími, koordinují své snahy prostřednictvím speciálního Discordu.

A když už je řeč o multiplayeru, stojí za připomenutí, že on-line hru budou podporovat oba aktuálně připravované tituly od Warner Bros. Interactive Entertainment podle DC Comics – Gotham Knights ze stáje WB Games Montréal i Suicide Squad: Kill the Justice League od Rocksteady Studios, původních autorů arkhamské série. Gotham Knights nabídnout drop-in/drop-out kooperaci pro dva hráče, která ale nejspíš nebude tak stěžejní.

To v Suicide Squad bude zřejmě hrát multiplayer a kooperace prim. I když půjde hrát titul sólo, primárně jde o hru pro čtyři hráče. I pokud dáváte přednost singlu, v akci zůstávají všechny čtyři postavy. Hráč může střídat tu, kterou ovládá, ostatní pak řídí umělá inteligence. Uvidíme, jak se on-line koncept ujme po neúspěchu konkurenčních Marvel’s Avengers od Crystal Dynamics a Square Enix.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru