Fanoušci lákají na vlastního Terminátora

Fanoušci lákají na vlastního Terminátora

Vydejte se do roku 2029 změřit síly se Skynetem. Zahrajete si za Kylea Reese

Zdroj: Tech-Com: 2029
19. 1. 2021

Filmová série Terminátor se dočkala mnoha videoher a jedna z posledních s podtitulem Resistance vyšla relativně nedávno, v listopadu 2019. Letos se shodou okolností dočkáme vylepšené verze pro PlayStation 5. Pokud vám však titul od studia Teyon nepadl do oka, máme pro vás tip na alternativu. Tech-Com: 2029 je neoficiální hra z tohoto světa, na které pracují samotní fanoušci. Míří jen na PC a před pár dny se pochlubila novou ukázkou.

Jak můžete sami z videa vidět, těšit se máme i na ovladatelné dopravní prostředky. Ještě předtím vývojáři představili třeba hackování a práci s počítačovými terminály v estetice osmdesátých let. Jinak ale půjde o klasickou first person akci, která nás, jak už ostatně samotný název napovídá, vezme do roku 2029, kdy zuří válka mezi Skynetem a zbytky lidstva. Hlavním hrdinou je Kyle Reese z prvního filmu Jamese Camerona. Máme však prožít události, které směřují až k jeho misi z roku 1984.

Autoři mají samozřejmě v plánu vydat hru zdarma, ale ani to je nemusí uchránit před nechtěnou pozorností advokátů. Práva na tuto značku aktuálně vlastní společnost Skydance Media. Pro fanoušky navíc bude zřejmě obtížné odolat pokušení neztvárnit některé původní herce z filmu nebo si vypůjčit motivy ze soundtracku. Jejich úsilí může být trnem v oku i autorům, kteří disponují oficiální licencí, ale rádi se budeme mýlit.

Podobně jako u ostatních komunitních projektů ani v tomto případě si tým nechce stanovit žádné konkrétní datum vydání. Finále je ještě daleko. Ostatně celý titul vzniká jen v jejich volném čase, jak zdůrazňují. Další ukázky ze hry a podrobnosti najdete na Facebooku nebo na Twitteru.

Pokud vám unikla zpráva o Enhanced edici akce Terminator: Resistance pro PlayStation 5, jen ve zkratce připomeneme, že vyjít má letos v březnu a pro majitele PS4 verze bude upgrade zdarma. Kromě nového režimu Infiltrator nabídne především technická vylepšení – rozlišení 4K, 60 snímků za sekundu, lepší textury, více polygonů, vylepšené osvětlení, dynamické stíny, antialiasing nebo detailnější částicové efekty. Samozřejmostí je podpora adaptivních triggerů na ovladači DualSense.

Nahlásit chybu v článku

13

Napsat komentář

Další články
Nahoru