Dark Souls, Bandai Namco Entertainment, Fanoušci dělají vlastní přímé pokračování Dark Souls

Fanoušci dělají vlastní přímé pokračování Dark Souls

Novinka s podtitulem Nightfall nabídne přepracovaný a rychlejší soubojový systém

Zdroj: Grimrukh
16. 10. 2020
Název: Dark Souls Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 22. 9. 2011

Hry od studia FromSoftware mají jednu z nejzapálenějších komunit na poli digitální zábavy. Tvořiví fanoušci se nyní pustili do vlastního pokračování Dark Souls. Skupina modderů oznámila nezávislé rozšíření s podtitulem Nightfall. Autoři říkají, že jde o přímého nástupce Dark Souls a ačkoli netvoří úplně nové modely a vlastně jen modifikují existující věci, chystají novou mapu vytvořenou ze starších assetů. Pospojují různé kousky dohromady a výsledkem by mělo být svěží originální dobrodružství.

I když žádný protivník nebude úplně nový, s pomocí nových textur mají tak působit. Potkáme také nová NPC, jimž dokonce nebude chybět dabing.

Změny se ale dočkají také hratelnosti. Setkáme se s upravenými nepřáteli, kteří budou mít modifikované animace, a bojovat s nimi máme v rámci přepracovaného a rychlejšího soubojového systému. Ten se ladí už přibližně rok a vychází z modu QuickSouls, jehož autor je rovněž členem týmu. I když žádný protivník nebude úplně nový, s pomocí nových textur mají tak působit. Potkáme také nová NPC, jimž dokonce nebude chybět dabing.

Rozsahem má být Dark Souls: Nightfall obrovský mod. První krůčky jeho autoři učinili již minulý rok. Slibují také rozšířený lore, který má být v souladu s původní hrou. Projekt zatím nemá stanovené ani předběžné datum vydání a míří jen na PC. Sledovat ho můžete na oficiálním webu nebo na Patreonu. Nějaké zajímavosti lze nalézt také na účtech autorů modu na Twitteru.

Stojí za zmínku, že podobný pokus navázat na práci FromSoftware není mezi fanoušky vůbec ojedinělý. Koncem léta jsme psali, že se netrpělivá komunita sama pustila do vlastní verze hry Elden Ring, což byl poněkud nezvyklý, ale o to originálnější pokus, jak si zkrátit čekání na skutečný titul a vyrovnat se s nedostatkem nových informací.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru