Fanoušci dělají remake Resident Evil – Code: Veronica

Nabídne klasický i moderní režim. První kapitola má vyjít už v červnu. Podívejte se na ukázku

Zdroj: Capcom
23. 5. 2021
Název: Resident Evil – Code: Veronica Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 2. 2000 Platformy: , , , , Žánr: ,

Nejprve krátká rekapitulace. Resident Evil – Code: Veronica vyšel poprvé v únoru 2000 na Dreamcast a o rok později s podtitulem X ve vylepšené verzi také na PS2. V roce 2003 dorazila hra na GameCube a v roce 2011 jsme se dočkali lehkého HD remasteru pro PlayStation 3 a Xbox 360. Na PS4 si můžete zahrát i původní PS2 verzi. Na další platformy se ale výborně hodnocená hra nedostala a zdá se, že se oficiálně jen tak ani nedostane.

A to je přirozeně velká škoda. Navzdory tomu, že šlo v pořadí teprve o čtvrtou hru z této ságy, v Capcomu po remaku druhého a třetího dílu s největší pravděpodobností podle všech indicií vzniká vylepšená verze mnohem známějšího Resident Evilu 4, tedy toho číslovaného. Do věci se však vložili šikovní fanoušci, kteří pracují na vlastním remaku Resident Evil – Code: Veronica.

Jejich cílem je předělat celou hru v duchu remaků RE2 a RE3. Chtějí nabídnout novou verzi, ale současně respektovat originál. Slibují přitom dva režimy. V tom prvním lákají na moderní 3rd person kameru a rozšířený obsah. Klasický mód pak vrátí do hry původní kamery i původní náplň. Vývojáři slibují, že vše vytvoří znovu do nejmenších detailů.

Máme se těšit na vylepšené filmečky, nové prvky hratelnosti, rozšířený obsah, ale současně hádanky z původní hry. Na remaku pracují jen dva vývojáři a spoléhají na engine Unity. Aby se autoři vyhnuli možným potížím stran autorských práv, jasně deklarují, že projekt je nejen nekomerční, ale nepřijímají ani žádnou finanční podporu.

Mírné pochyby jsou na místě, nicméně vývojáři tvrdí, že něco z jejich hry ochutnáme už relativně brzy. Remake má být rozdělen na čtyři kapitoly, přičemž ta první by měla vyjít už v červnu. Všichni moc dobře víme, jak to s podobnými projekty často dopadá. Třeba protože autoři chtějí kromě jiného využít i původní dabing. Stačí vzpomenout na fan remake RE2, který se nakonec musel proměnit v titul Daymare: 1998. Není třeba zacházet do detailů, ale naděje umírá poslední.

K dispozici máme první obrázky i video ze hry. Samotný nápad na remake přitom připomíná snahy jiných fanoušků vylepšit po vlastní ose Dino Crisis.

Resident Evil – Code: Veronica v kostce

Hlavními hrdiny jsou Claire Redfield a Chris Redfield, ale hráči opustili kulisy Raccoon City. Změnila se i technologie. Namísto předrenderovaných pozadí hra spoléhala na 3D prostředí a poprvé také dynamickou kameru a její pohyb. Původně se mělo jednat o skutečné pokračování Resident Evilu 2. Titul sbíral v recenzích výborné známky, ale úspěch Resident Evilu 4 jej o pár let zcela zastínil.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru