Gran Turismo 7, Sony Interactive Entertainment, Fanatec a Gran Turismo navazují oficiální partnerství

Fanatec a Gran Turismo navazují oficiální partnerství

Z této spolupráce vzejde hned několik produktů. První už zřejmě unikl na nových fotkách

Zdroj: Sony
13. 7. 2021
Název: Gran Turismo 7 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 4. 3. 2022

Společnosti Polyphony Digital a Fanatec oznámily nové partnerství mezi vývojáři a výrobcem periferií. Budou spolupracovat na nových oficiálně licencovaných produktech pro Gran Turismo s pokročilou zpětnou vazbou. Fanatec se stane už třetím oficiálním partnerem slavné závodní série po společnostech Logitech a Thrustmaster.

Na designu volantů od Fanatecu se bude společnost Polyphony Digital přímo podílet.

Jak si dokážete představit, obě strany si podle očekávání alianci pochvalují. Chtějí společně zmenšit rozdíl mezi simulací a skutečným závoděním. Obě společnosti si vzájemně ústy svých představitelů vyměňují zdvořilosti. Šéf Fanatecu Thomas Jackermeier oceňuje Jamaučiho za posunutí hranic softwaru a popularizaci žánru závodních simulací.

Otec Gran Turisma a šéf Polyphony Digital Kazunori Jamauči zase chválí Fanatec za inovace na poli hardwaru. Sdílí podle něj stejného ducha a ambice. Stojí přitom za zmínku, že formální oznámení několikrát zmiňuje společné produkty v množném čísle. Na jejich designu se přitom bude společnost Polyphony Digital přímo podílet.

Není bez zajímavosti, kdy se o spojenectví dozvídáme. Podle magazínu GTPlanet se tak děje bezprostředně poté, co unikly obrázky nového volantu od Fanatecu s logem Gran Turisma. Bílomodrá krabice jasně naznačila, že půjde o oficiální PlayStation příslušenství. První produkt v této řadě by měl Fanatec oznámit během několika týdnů a jeho výroba má začít ještě letos. Ten může být ale klidně zaměřený na starší GT Sport.

Zajímavé přitom je, že se takové novinky dozvídáme jen krátce poté, co prostřednictvím webu PlayStation Experience pravděpodobně předčasně unikla zmínka o zatím nedostupné betaverzi Gran Turisma 7, kterou její autoři nejspíš plánují. Může to snad naznačovat, že o GT7 brzy opět uslyšíme?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru