Resident Evil – Code: Veronica, Capcom, Fan remake Resident Evil – Code: Veronica má demoverzi

Fan remake Resident Evil – Code: Veronica má demoverzi

Zkuste si hratelnou ukázku neoficiálního projektu v enginu Unity. Dělají na něm jen dva lidé

Zdroj: Resident Evil – Code: Veronica (fan remake)
21. 6. 2021
Název: Resident Evil – Code: Veronica Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 3. 2. 2000

Možná si ještě vzpomenete, že jsme v květnu psali, že vzniká fan remake survival hororu Resident Evil – Code: Veronica. Jeho autoři slibovali, že bude rozdělen na kapitoly, přičemž ta první vyjde už v červnu. A skutečně jsme se dočkali první hratelné ochutnávky. I když nakonec ne celé kapitoly. K dispozici je v tuto chvíli demo pro PC, které si můžete sami stáhnout a vyzkoušet, anebo se alespoň podívat na záznam.

První ohlasy demo nešetří

Nicméně první ohlasy nejsou zřejmě takové, v jaké autoři doufali. Demoverzi se nevyhnuly některé vážně chyby, a zítra proto vyjde updatovaná verze. Mezitím si ale první odvážlivci stěžují, že je hra nehratelná, že je demo strašné, že to není demo, ale nefunkční prototyp a tak podobně. Nutno ovšem ještě jednou zdůraznit, že se jedná o nekomerční projekt, na kterém pracuje pouhá dvojice nadšenců. Jiní proto jejich snahu oceňují i přes rozpačitý úvod.

Autoři chtějí předělat celou hru v duchu remaků RE2 a RE3, ale respektovat originál. Nabídnou na výběr moderní 3rd person kameru i původní částečně fixní kamery. Jejich projekt vzniká v enginu Unity a láká hráče také na nějaký blíže neupřesněný rozšířený obsah.

Dvě nové funkce

Nad rámec původních informací nyní vývojáři oznámili, že do hry přidají ještě dvě nové funkce. Tou první je arkádový režim, v němž si potrénujete střelbu na nemrtvé na způsob módu The Mercenaries. Druhou je pak fotomód, který podle samotných autorů ještě zlobí, ale mohl by fanouškům udělat radost.

Resident Evil – Code: Veronica vyšel poprvé v únoru 2000 na Dreamcast a o rok později s podtitulem X ve vylepšené verzi také na PS2. V roce 2003 dorazila hra na GameCube a v roce 2011 jsme se dočkali lehkého HD remasteru pro PlayStation 3 a Xbox 360. Na PS4 si můžete zahrát i původní PS2 verzi

Více podrobností o projektu najdete v našem starším článku a na oficiálním webu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru