Fall Guys: Ultimate Knockout, Devolver Digital, Fall Guys už mají kopii v Dreams i klon na mobily

Fall Guys už mají kopii v Dreams i klon na mobily

Bezplatná pocta v editoru od Media Molecule zaslouží pochvalu, plagiát pro iOS je ostuda

Zdroj: Ryanthepro2010
9. 8. 2020
Název: Fall Guys: Ultimate Knockout Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 8. 2020

Ze hry Fall Guys: Ultimate Knockout od studia Mediatonic se v podstatě přes noc stal instantní hit a fenomén, a tak není divu, že se jejím nápadem inspirují i další projekty. Právě pro takové rychlé klony je jako stvořený editor Dreams pro PlayStation 4. A i když zdaleka neinformujeme o všech zajímavých kreacích, které v tomto výjimečném sandboxu od týmu Media Molecule vznikají, tento si pozornost zaslouží. Vytvořil jej uživatel s přezdívkou Ryanthepro2010.

Zajímavé na jeho výtvoru je, že díky relativně jednoduché grafice originálu a jeho pastelovým barvám, se v Dreams povedlo celkem rychle a přesvědčivě napodobit styl původní hry. Fall Guys v Dreams jsou díky nedávném updatu dokonce kompatibilní s headsetem PlayStation VR. Ryanthepro2010 napodobil menu hry, nahrávání a hledání hráčů, představení trati i závěrečné vyřazování. V jeho verzi se nicméně utkává jen 10 hráčů namísto šedesáti.

Vzhledem k tomu, že pro hraní na PlayStationu v multiplayeru potřebujete PS Plus a ve službě PS Plus jsou tento měsíc Fall Guys k dispozici “zdarma”, není remake hry v Dreams asi ta nejpotřebnější věc na světě, ale rozhodně stojí za pozornost. To na jiných platformách by se zřejmě s kopií Fall Guys dalo i něco vydělat. Což si nejspíš řekl Zoran Igmandi a vytvořil pro iOS klon nazvaný Fall Gang: KnockOut.

Mobilní derivát prodává za 3 dolary, v českém App Storu pak stojí 79 korun. Samozřejmě jej najdete, když do vyhledávání zadáte název Fall Guys. Velké popularitě se ale hra netěší a její hodnocení je velmi nízké. Vzhledem k tomu, že se jedná na rozdíl od kreace v Dreams o komerční titul, je na místě otázka, kde končí inspirace a kde už začíná plagiát. Původně byl přitom i Fall Gang k dispozici zdarma a podepsán pod ním jiný vývojář – Kelemen Tamas. Můžeme jen spekulovat, co je asi tak důvodem…

Klonu už si povšimli i vývojáři Fall Guys a soudě podle jejich tweetu z něj velkou radost nemají. Sice se říká, že napodobení je nejupřímnější forma lichotky, ale v tomhle případě by se asi autoři bez podobné poklony obešli.

Pokud jste Fall Guys zatím sami nevyzkoušeli, můžete se podívat alespoň na záznam našeho streamu.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru