Facebook koupil studio Ready at Dawn

Facebook koupil studio Ready at Dawn

Autoři The Order: 1886 a God of War pro PSP budou tvořit výhradně VR hry pro Oculus

Zdroj: koláž/Vortex
23. 6. 2020

Naděje na hypotetické pokračování hry The Order: 1886 od studia Ready at Dawn jsou opět o něco nižší. Kalifornský tým včera překvapil své fanoušky oznámením, že se připojil k Oculus Studios. Facebook celou firmu koupil a nadále má vyvíjet výhradně VR hry. Noví majitelé přitom slibují, že tým Ready at Dawn bude stále řízen jako nezávislý. Dlužno dodat, že řadu hráčů soudě podle komentářů na sociálních sítích novinka pořádně zaskočila.

Studio bylo založeno v roce 2003 a tvoří jej někteří bývalí vývojáři Naughty Dog. Na počátku vyvíjeli hry především pro PlayStation, konkrétně handheld PSP. Podepsáni jsou pod tituly jako Daxter, God of War: Chains of Olympus nebo God of War: Ghost of Sparta. Jejich velkým krokem do světa původních blockbusterů měla být zmíněná akce The Order: 1886 z roku 2015, ale nakonec sbírala jen lehce nadprůměrná hodnocení.

Poslední tři roky dělají hry jen pro Oculus

Nadcházející multiplayerová hra Deformers už vyšla i na další platformy a od roku 2017 se autoři soustředili primárně na headset Oculus Rift. Po titulech Lone Echo, Echo Arena a Echo Combat teď pracují na Lone Echo II a jejich spojení s Facebookem tak není úplně šokující.

V tuto chvíli mají Ready at Dawn dvě pobočky. Akvizice na ně nemá mít žádný přímý dopad a ani na složení týmů. Autoři ale pochopitelně budou mít podle Facebooku přístup ke všem výhodám a zdrojům Oculus Studios. Jak si asi dokážete představit, obě strany si pochopitelně ještě těsnější spolupráci podle očekávání pochvalují.

Hry od Ready at Dawn se vždy pyšnily skvělou grafikou a vývojáři se zjevně nebojí zkoušet nové věci a experimentovat s novými systémy.

Facebook považuje vývojáře za veterány a technologické průkopníky, s čímž lze souhlasit. Hry od Ready at Dawn se vždy pyšnily skvělou grafikou a vývojáři se zjevně nebojí zkoušet nové věci a experimentovat s novými systémy. Není tak divu, že si Oculus chce zajistit, že tento talent bude tvořit výhradně exkluzivní hry pro jeho platformu. Facebook přitom nevylučuje, že pokukuje po dalších týmech, jimiž by rozšířil své first party řady.

Nevypadá to tak, že bychom se v dohledné době dočkali hry The Order: 1887. Nebo minimálně ne od Ready at Dawn. Sony by samozřejmě mohla tuto značku svěřit jinému studiu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru