Fable, Microsoft Studios, Fable mělo být restartováno, novinář to ale popírá

Fable mělo být restartováno, novinář to ale popírá

Forzatech měl nahradit Unreal Engine. Šéfredaktor Games Industry ale tvrdí, že je to lež

Zdroj: ilustrační foto, Microsoft
Název: Fable Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Z pokračování Fable jsme vyjma prvního teaseru neviděli zhola nic, takže se můžeme pouze dohadovat, co vývojáři z Playground Games chystají a jakým směrem se bude další díl slavné série ubírat. Poměrně nedávno však hru zmínil sám Phil Spencer s tím, že je z ní nadšený, a navíc se k vývoji připojil scenárista Andy Walsh, který mimo jiné pracoval v Guerrilla Games na Horizon Forbidden West a Horizon Call of the Mountain. To naznačovalo, že se projekt opět hýbe kupředu a že by snad už mohl Microsoft prolomit hradbu mlčení. Proti tomu však stojí nové spekulace, na základě kterých anonymní zdroje tvrdí, že měla být dosud vyvíjená hra zcela zrušena a nahradila ji nová verze vznikající na novém Unreal Enginu, což ale z druhé strany popírá šéfredaktor magazínu Games Industry.

Informace o zrušení Fable 4 se začaly šířit ze známého, avšak velice nedůvěryhodného fóra 4chan, kde často bývají zveřejňovány podobné těžko ověřitelné nebo nepravdivé zprávy. Současný build Fable 4 měl být údajně podle většiny týmu nehratelný, což vedlo ke změně enginu z Forzatech na Unreal Engine 5. Tato původní verze měla být v srpnu 2022 ze tří čtvrtin hotova, ale byla zcela zrušena. Nová verze měla vznikat od nuly a údajný odhad vydání byl stanoven, minimálně autorem tohoto “úniku”, na konec roku 2024.

Tyto informace pak v očích hráčů potvrdil například insider Idle Sloth, který ovšem přiznaně převzal text z 4chanu, a novinář Jez Corden, který napsal, že ačkoli se jedná o 4chan, nebyl by překvapen, kdyby to byla pravda. Do toho se objevil Andy Robinson z Video Games Chronicles v reakci na Jasona Schreira o prodlužování doby vývoje her, které by znamenalo, že vývoj, který by začal nyní, by patrně již nestihl současnou generaci konzolí. Robinson zmínil, že by se to mohlo týkat Fable 4, ale nešlo o reakci na “únik” z 4chanu.

Hráče, kteří se na nový Fable těší, ale naštěstí uklidnil Christopher Dring z Games Industry. Ten stručně, avšak jasně uvedl, že se tyto nové informace nezakládají na pravdě. Nic víc k tomu však nesdělil, nicméně na minimum informací jsme u této hry už zvyklí. Doufejme tedy, že se hra brzy ukáže i nám, abychom mohli být podobně nadšení jako Phil Spencer, když o podobě hry referoval naposledy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru