F1 2021, Electronic Arts, F1 2021 vrací do hry Sennu, Schumachera, Prosta i Buttona

F1 2021 vrací do hry Sennu, Schumachera, Prosta i Buttona

Deluxe edice přichází se zajímavým obsahem. Na krabičce hry bude trio současných pilotů

Zdroj: Codemasters
17. 5. 2021
Název: F1 2021 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 16. 7. 2021

Závodní série F1 od vývojářů z Codemasters už ve druhém ročníku po sobě umožní hráčům vytvořit si vlastní tým a naskočit s ním do seriálu závodů po boku všech současných pilotů a stájí. Režim My Team jsme v loňském ročníku hodnotili kladně a na jeho pokračování se spolu s dalšími hráči těšíme, zvlášť, když nad rámec rozšířených editačních možností podoby monopostu přinese i slavné piloty historie, z nichž si budete moci sestavit své závodní duo. Studio Codemasters se pochlubilo sedmičkou jezdců a nikde blíže neuvádí, zda jde o kompletní výběr, nebo se ještě někteří další objeví. Ať už tomu ale bude jakkoliv, výkonům Hamiltona a nečekaným manévrům Mazepina budou v hráčově stáji čelit jedni z nejzkušenějších.

Jmenovitě jde o Michaela Schumachera, Ayrtona Sennu, Alaina Prosta, Jensona Buttona, Nica Rosberga, Davida Coultharda a Felipeho Massu. Klíč, podle kterého byli vybráni jako startovní piloti režimu My Team, není znám, stejně jako fakt, proč nejsou zastoupeni další hvězdní jezdci. Jen namátkou bychom mohli jmenovat Häkkinena, Laudu, Mansella, Stewarta, Fangia… No, podobných jmen je opravdu hodně a musíme čekat, jak se k nim Codies postaví, už potvrzená sestava ale působí lákavě. Zajímavé rovněž je sledovat hodnocení jednotlivých pilotů v dostupných kategoriích i celkovém skóre, které vede Schumacher s hodnocením 94 a řadu uzavírá Massa s 86 body. Podstatné je také zmínit, že všichni jmenovaní jezdci budou k dispozici jen v deluxe edici hry a není známo, zda a případně za kolik je bude možné dostat do základní verze.

Plnohodnotný historický mód série stále postrádá a je otázkou, zda se ho fanoušci někdy dočkají.

Oznámení s sebou nicméně nepřináší pouze pochvalu a zvýšené očekávání – spojení pilotů z nejrůznějších etap formulové historie jen podtrhuje, jak nesystematicky se Codies ke zpracování historických monopostů staví a připomíná, že se hráči nikdy nedočkali například jedné kompletní sezóny z historie, byť s omezeními navázanými na chybějící licence reklam či tratí. Plnohodnotný historický mód tak série stále postrádá a je otázkou, zda se ho fanoušci někdy dočkají, naděje ale umírá poslední a kdo ví, třeba nedávná akvizice Codies společností Electronic Arts tyto dveře otevře. Ostatně, první vlaštovkou je pro letošní rok slíbená příběhová část Breaking Point, která rozvine náznaky z předchozích dílů a – doufejme – dotáhne story mód k něčemu propracovanějšímu.

Poslední novinkou je informace, kdo z pilotů bude na obálce, což může působit ožehavě, uvážíme-li, kolik talentovaných pilotů se pravidelně staví na startovní rošt. Nakonec to podle tiskové zprávy EA bude trio Lewis Hamilton, Max Verstappen a Charles Leclerc, představující jak stálici a mnohonásobného šampiona, tak jeho aktuálně největšího soupeře, resp. velký talent blízké budoucnosti. Připomínáme také, že vydání se užuž blíží – F1 2021 dorazí na PC a obě generace konzolí PlayStation a Xbox už 16. července.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru