Path of Exile, Grinding Gear Games, Expanze Path of Exile se odkládá kvůli Cyberpunku

Expanze Path of Exile se odkládá kvůli Cyberpunku

Odklad jednoho RPG poznamenal druhé. Nový termín ale může potrápit i další vývojáře

Zdroj: koláž/Vortex
29. 10. 2020
Název: Path of Exile Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 23. 10. 2013

Rozšíření pro Path of Exile se odkládá. Přesněji řečeno odkládá se kvůli odkladu Cyberpunku 2077. Původně mělo vyjít 11. prosince, ale to by nyní bylo nebezpečně blízko k 10. prosinci, který nově patří právě Cyberpunku. Nejde určitě o nic raritního, k takovým krokům vydavatelé občas přistupují, jen zřídka ale vývojáři přiznají, že důvodem je právě konkurence. V tomto případě ale bylo studio Grinding Gear Games zcela otevřené.

Autoři upřímně napsali, že expanzi 3.13 zkřížil plány CD Projekt RED a raději se proto rozhodli přesunout ji až na leden. Byli by prý schopní stihnout vše včas, ale nechtějí nutit hráče, aby si museli vybírat mezi oběma tituly. Je jasné proč. Rozsah rozšíření se ale nezmění a vše by mělo být hotové v první polovině prosince. Ještě před vydáním expanze se tak začne pracovat na další části.

Asi nejmenší radost z 10. prosince pro Cyberpunk 2077 mají polští kolegové CD Projektu ze studia Bloober Team.

Aby ale hráči nepřišli o Vánocích zkrátka, plánují vývojáři přinejmenším jeden speciální event. Jinak by změna jízdní řádu neměla práci studia výrazně ovlivnit a autoři zatím sbírají na internetu “body” za upřímnost. I když je v tom samozřejmě o trocha kalkulu. Nebylo by ostatně s podivem, kdyby termín Cyberpunku dělal starosti také jiným vydavatelům a tak trochu podle něj ladili i svou produkci.

Když Cyberpunk vyklidil datum 19. listopadu, nepochybně si oddechli autoři Assassin’s Creed Valhalla, který debutuje v závislosti na regionu a platformách mezi 10. a 19. listopadem. Na druhé straně samotný Ubisoft si zase tak moc nepomohl, protože 3. prosince vychází Immortals Fenyx Rising. A asi nejmenší radost z 10. prosince pro Cyberpunk 2077 mají polští kolegové CD Projektu ze studia Bloober Team. Ti totiž ve stejný den vydávají svůj horor The Medium. I když tady jde alespoň o úplně jiný žánr.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru