Exoprimal, Capcom, Exoprimal od Capcomu už nedostane další updaty

Exoprimal od Capcomu už nedostane další updaty

Pamatujete si na rok starou střílečku s dinosaury? Zatím ještě poběží, ale konec se blíží

Zdroj: Capcom
8. 7. 2024
Název: Exoprimal Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 14. 7. 2023

Za týden to bude rok, kdy Capcom vydal multiplayerovou akci Exoprimal. Možná si na ni nevzpomenete, a v takovém případě doporučujeme Petrovu recenzi, ze které si střílečka s dinosaury odnesla jen 6 bodů, samotné skóre už ale naznačuje, že jste potenciálně nepřišli o žádný velký hit. Teď Capcom svoji hru připomíná, ovšem ne proto, aby všem dokázal, že ji dokázali vývojáři za uplynulých 12 měsíců vylepšit natolik, aby se recenzenti při zpětné ohlédnutí museli znovu zamyslet nad svým hodnocením, ale aby informoval zbývající hráče, že hra postupně došla na konec své cesty. Ačkoliv se zatím nemluví o tom, že by mělo dojít na odpojení serverů, hra už neobdrží žádnou další aktualizaci.

Informaci komunikovali vývojáři už koncem minulého týdne v krátké zprávě na oficiálních stránkách hry (přes VG247) a přišli s poměrně netradičním řešením, jak alespoň navodit pocit, že se ve hře něco děje. Až 11. července skončí aktuální čtvrtá sezóna, po které už podle oznámení nedorazí do hry žádný nový obsah, vše se vrátí na začátek a odstartuje již podruhé sezóna číslo jedna. Tímto způsobem budou všechny čtyři sezóny rotovat na měsíční bázi minimálně až do prosince tohoto roku, pak už ale zveřejněná tabulka nepokračuje a je pravděpodobné, že další pokračování v roce 2025 se už neplánuje. Společně s tím se Capcom rozhodl začít znovu prodávat Season Pass pro 1-3 sezónu, aby se hráči, kteří je nestihli při premiéře, mohli dostat k prémiovému obsahu, což se vskutku u jiných her nestává.

Co se týče herní náplně, podle Capcomu zůstávají dostupné všechny herní módy, což znamená hlavní režim Dino Survival, stejně jako módy z endgame části – Savagae Gauntlet a Time Loop Rebellion. Na konci příspěvku nicméně vyplouvá na povrch jeden z pravděpodobných důvodů, proč dává Capcom od hry ruce pryč, a to je nedostatek hráčů. Vývojáři vysvětlují, že pokud byste se do hry měli pustit sami nebo jen s hrstkou dalších spoluhráčů, hra doplní stav pomocí botů. A skutečně, pokud bychom se podívali na verzi hranou přes Steam, momentálně je ve hře pouhých 51 hráčů s tím, že maximum souběžně připojených lidí za uplynulých 24 hodin je jen o dvacet hráčů trochu vyšší. Tolik asi k celému příběhu Exoprimalu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru