Beecarbonize, Charles Games, Exkluzivně: Čeští Charles Games dělají novou karetní strategii

Exkluzivně: Čeští Charles Games dělají karetní strategii

Bude zdarma. Autoři her Attentat 1942 a Svoboda 1945 se spojili s Člověkem v tísni

Zdroj: Charles Games
20. 1. 2023
Název: Beecarbonize Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 1. 3. 2023

Vývojáři z českého studia Charles Games začali lákat na svou novou hru. Na Twitteru se objevila krátká ukázka s tím, že budeme bojovat proti změnám klimatu a titul má vyjít začátkem letošního roku. S tím jsme se samozřejmě nemohli spokojit a požádali autory o další informace. K plnohodnotnému představení novinky má dojít už velmi brzy, prozradil Vortexu Ondřej Trhoň. “Nicméně už teď můžu prozradit, že půjde o strategickou karetní hru,” naznačil, co můžeme očekávat.

Míří na iOS, Android i PC a má mít silnou environmentální tematiku. “Hlavní herním úkolem bude boj proti uhlíkovým emisím a změně klimatu,” upřesnil Ondřej. To ale neznamená, že by to nebyla zábava. “Na prvním místě je hratelnost, která má lehké roguelike prvky. Hráčky a hráči budou muset vyvažovat produkci energie, společenské reformy, ekologická opatření a vyvíjení nových technologií, čelit přírodním i společenským katastrofám a dobře plánovat, rozhodovat se, jakou cestou se k vítězství vydají,” popsal Ondřej Trhoň.

Trochu blíže konkretizoval také datum vydání. Hry bychom se měli dočkat v druhé půlce února, ale její název zatím autoři tají. Odhalí ho společně s formálním představením a maskotem. Projekt vzniká ve spolupráci s organizací Člověk v tísni a bude zdarma.

Studio Charles Games má na kontě povedené historické hry Attentat 1942 a Svoboda 1945: Liberation, ale také neméně kvalitní menší bezplatnou hru Train to Sachsenhausen.

Zdroj: Charles Games

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru