Final Fantasy VII Remake, Square Enix, Exkluzivita FF7 na PlayStationu může skončit v prosinci

Exkluzivita FF7 na PlayStationu může skončit v prosinci

Sony v traileru přiznává, že Intergrade smí po 6 měsících vyjít i na dalších platformách

Zdroj: Square Enix
10. 5. 2021
Název: Final Fantasy VII Remake Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 10. 4. 2020

Minulý měsíc uplynul rok od vydání dlouhou dobu očekávaného remaku Final Fantasy VII. Až dosud si ale hru mohli užít pouze hráči na PlayStationu 4, případně majitelé PlayStationu 5 v režimu zpětné kompatibility. Přitom už koncem roku 2019 zástupci Square Enix potvrdili skrze finální podobu krabičky, že exkluzivita pro konzole společnosti Sony bude trvat do konce letošního března, ani poté se ale hry ostatní platformy nedočkaly. Vypršení dohody totiž automaticky nemusí znamenat zájem vydavatele pustit titul dál, a proto musí zůstat hráči na PC a Xboxu trpěliví. Nový trailer na nedávno oznámenou verzi remaku s podtitulem Intergrade ovšem naznačuje, že by čekání mohlo skončit už letos v prosinci.

Jak je známo, Final Fantasy VII Remake Intergrade – který mimo jiné nabídne vylepšenou grafiku, fotomód či novou epizodu s Yuffie – míří exkluzivně na PlayStation 5, přičemž vydání je naplánováno na 10. června. Na jednu stranu nepříjemná zpráva pro majitele PS4, na druhou stranu pozitivní vzkaz pro všechny ostatní. Právě Intergrade by se totiž mohlo stát tou verzí, která konečně dorazí na ostatní platformy, což naznačuje nový trailer, lákající na blížící se datum uvedení. Po více než třech minutách uspokojivých záběrů na vylepšenou hru totiž přijde závěrečná obrazovka, na které Sony vysvětluje, že hra sice dorazí pouze na PlayStation 5, ale tenhle stav může trvat jen po dobu šesti měsíců po vydání.

Pak by bylo Intergrade volné a už v prosinci by se proto mohlo začít mluvit o dalších platformách. Je nicméně otázkou, jak se k situaci postaví Square Enix a zda bude chtít hru obratem vydat, nebo bude hráče ještě chvíli napínat. Tipnuli bychom si však, že se nebude opakovat situace kolem základní verze remaku Final Fantasy VII – tedy oznámení další edice, která by opět uvedení na PC a Xboxu oddálila. I vzhledem k tomu, že se prodlužuje interval čekání na druhou část, nezdá se příliš pravděpodobné, že by po Intergrade mělo přijít něco dalšího a tady už Square Enix musí vážit skutečnost, že se připravuje o další příjmy. Za pozornost také stojí vyjádření game directora Tecuji Nomury, který uvedl, že druhá část remaku začne bezprostředně po konci Intergrade, což je jen další důvod myslet si, že tohle bude finální verze.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru