Letošní E3 má být během několika hodin zrušena

ESA plánuje letošní E3 jako třídenní digitální show

Potřebuje ale podporu velkých firem. Geoff Keighley se nezúčastní a zřejmě váhají i další

Zdroj: koláž/ESA
9. 2. 2021

ESA, která pořádá veletrh E3, plánuje podle magazínu Video Games Chronicle pro letošní ročník digitální show, ale stále usiluje o podporu vydavatelů. Magazín VGC měl možnost spatřit návrh zaslaný velkým herním firmám. Láká na třídenní on-line festival, který by se konal od 15. do 17. června. Vyhráno však nemá. Akce by mohla být zrušena stejně jako loňský ročník, který se po odpískání klasické verze nepovedlo dostat do digitálního prostoru.

E3 se už dříve potýkala s odlivem některých vystavovatelů, jako byla Sony, EA nebo Activision.

Pořadatelé plánují, že by součástí akce byly klasické přenosy, prezentace i demoverze, které by se objevily na různých platformách. Vyzkoušet rozpracované hry by minimálně zástupci z řad médií a byznysu mohli také prostřednictvím streamování z cloudu. Pokud však plány na takovou akci neschválí samotné herní firmy a členové ESA, nemusí se v této podobě show vůbec realizovat.

E3 se už dříve potýkala s odlivem některých vystavovatelů, jako byla Sony, EA nebo Activision. Microsoft sice formálně zůstával součástí E3, ale vystavoval ve vlastních prostorách, kam měli přístup jen pozvaní hosté. Geoff Keighley se také odvrátil od tradičního veletrhu, který předtím dlouho podporoval. Už loni uspořádal v létě vlastní on-line alternativu prostřednictvím série přenosů, která se má letos vrátit. A Keighley magazínu VGC potvrdil, že nebude součástí E3.

Je možné, že řada firem dá přednost tomu ušetřit a uspořádat si přenos ve vlastní režii jako v loňském roce.

Ačkoli ESA bude argumentovat tím, že jedna velká společná akce má větší potenciál zaujmout než série menších izolovaných show, je možné, že řada firem dá přednost tomu ušetřit a uspořádat si přenos ve vlastní režii jako v loňském roce. Ve vyjádření pro VGC zástupce ESA slíbil podělit se o další podrobnosti brzy s tím, že mohou potvrdit, že E3 transformují. Neprozradil ovšem, jaké firmy na tuto nabídku kývly.

Ačkoli fyzický veletrh nebyl zatím pro letošní rok oficiálně zrušen, s ohledem na vývoj situace ve světě zjevně není na pořadu dne. Ostatně přípravy by už musely být v plném proudu a nic přitom nenasvědčuje nějakému dramatickému obratu v tomto smyslu. Nejmenovaní vydavatelé měli říct magazínu VGC, že nepočítají s klasickou fyzickou akcí.

Podle návrhu ESA by vysílání E3 2021 běžela od 10 hodin dopoledne do 22 hodin východoamerického času s různými regionálními reprízami pro Evropu nebo Čínu. V návrhu se objevuje jako příklad akce, která začíná třicetiminutovou preshow. Následuje dvouhodinová konference a po ní prostor pro otázky a odpovědi. Zbytek dne by se skládal z menších prezentací.

Stojí za připomenutí, že už loňský ročník se před svým zrušením měl radikálně proměnit. ESA plánovala, že se z tradiční akce stane show pro influencery a fanoušky, která bude připomínat spíš con nebo festival než klasický veletrh. Více podrobností o tomto plánu najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru