Lust for Darkness, PlayWay, Erotický horor Lust for Darkness vyšel „potají“ na PS4

Erotický horor Lust for Darkness vyšel „potají“ na PS4

Teprve druhý port po Switchi. Ten musel být cenzurován. I tak se ale autorům štědře vyplatil

Zdroj: Movie Games Lunarium
17. 10. 2020
Název: Lust for Darkness Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 12. 7. 2019

Já vím, trochu si na té erotice ujíždíme, ale proti gustu… V pátek odpoledne jsme streamovali samostatný bezplatný hratelný prolog erotického hororu Lust from Beyond s podtitulem Scarlet od polského studia studia Movie Games Lunarium, který na Steamu vyšel po opakovaných odkladech v průběhu čtvrtka. Jak jsme se nakonec měli možnost sami přesvědčit, autoři velkorysého dema zřejmě nepřeháněli, když před jeho vydáním naznačili, že mají možná problém dostat hru na Steam s tím, že z digitální erotiky jim pod rukama i díky interaktivnímu sexu nakonec neplánovaně vyrostlo spíš něco na hraně pornografie. Hratelná ukázka nás zatím docela příjemně překvapila, a to nejen otevřenou nahotou. Na to největší překvapení nás ale upozornili až diváci v chatu.

Bez předchozího varování se totiž na konzoli PlayStation 4 v pátek objevila plná verze duchovního předchůdce Lust from Beyond. Erotický horor Lust for Darkness po úspěšné kampani na Kickstarteru vyšel už v červnu 2018 na PC. Loni v létě pak dorazil port pro Switch. Ale konverze od polské společnosti SimFabric měla bohužel ostudnou technickou kvalitu, která nebyla zdaleka dána jen slabším hardwarem hybridní konzole od Nintenda. Letos v březnu pak na Switch dorazila ještě takzvaná Dawn Edition, speciální upravená verze, která obsahuje méně kontroverzního obsahu. Ta původní totiž byla z eShopu Nintenda v některých regionech krátce po vydání zase odstraněna.

Narazí tu na zvláštní kult a ještě podivnější rituály, které otevírají brány do jiného světa a jiné dimenze jménem Lusst’ghaa, která je plná chlípností, perverze, extáze a bolesti.

I když bylo nutné hru přizpůsobit například americkému ratignu, vydavatel tvrdil, že titul je pořád nemravný, plný erotického napětí a netratil své DNA. Explicitních sexuálních scén ale ubylo. V řadě zemí však zůstala v distribuci i původní verze a hráči si mohli sami vybrat, jaké úrovni nahoty dávají přednost. Nezdálo se však, že se titul rozšíří na další platformy. A přesto včera Lust for Darkness dorazil i na PS4. U nás se prodává za symbolických 349 korun a autoři nás lákají na psychologický horor s prvky erotiky, mysticismu i okultismu. Hlavním hrdinou je v tomto případě Jonathan Moon, který se vypraví do viktoriánského sídla, kam ho zavede dopis od manželky, kterou už rok pohřešuje.

Narazí tu na zvláštní kult a ještě podivnější rituály, které otevírají brány do jiného světa a jiné dimenze jménem Lusst’ghaa, která je plná chlípností, perverze, extáze a bolesti. Stejně jako chystané pokračování i Lust for Darkness inspirovali Howard Phillips Lovecraft, H. R. Giger a Zdzisław Beksiński. Prostřednictvím portálů cestujeme mezi oběma realitami, řešíme hádanky a  vyhýbáme se nebezpečí. I když pokračování působí mnohem ambicióznějším dojmem, vydání erotické hry Lust for Darkness na PS4 je samo o sobě docela překvapením. Hra má velikost 8,64 GB, ale bohužel se o její port opět postarala společnost SimFabric zodpovědná za konverzi pro Switch.

V jakém technické stavu je PS4 verze, vám zatím bohužel neřeknu, ale už jsem ji stáhl a chystám se na ni podívat. I když drtivá většina médií příchod Lust for Darkness na PS4 ignoruje, zpětně se mi přeci jen podařilo zjistit, že v “rodném” Polsku se o chystaném portu vědělo. Paradoxně se o něm ale psalo hlavně na webech specializujících se byznys, jako jsou Money.pl nebo StrefaInwestorow.pl. K certifikaci SimFabric titul poslal dokonce už začátkem června a vyjít měl původně během léta, takže není vyloučené, že i tady se objevily nějaké problémy s obsahem. Zdá se navíc, že do něj znovu autoři sáhli, ale o případné cenzuře se ještě musíme přesvědčit sami.

Hra bude kompatibilní s PS5 a vše nasvědčuje tomu, že se Lust for Darkness chystá i na Xbox One. Není se čemu divit, podle vydavatele příjmy z prodeje hry na Switch několikrát překonaly výdaje na její portování, vydání a marketing. Přesto není vůbec jisté, že se na konzole podívá Lust from Beyond. Poptávka by nepochybně byla, ale z toho, co jsme včera viděli ve streamu, se obáváme, že tohle přes Sony, Microsoft ani Nintendo bez dalších zásahů neprojde.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru