Erotický horor Lust for Darkness vyšel „potají“ na PS4

Teprve druhý port po Switchi. Ten musel být cenzurován. I tak se ale autorům štědře vyplatil

Zdroj: Movie Games Lunarium
17. 10. 2020
Název: Lust for Darkness Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 12. 7. 2019 Platformy: , , Žánr:

Já vím, trochu si na té erotice ujíždíme, ale proti gustu… V pátek odpoledne jsme streamovali samostatný bezplatný hratelný prolog erotického hororu Lust from Beyond s podtitulem Scarlet od polského studia studia Movie Games Lunarium, který na Steamu vyšel po opakovaných odkladech v průběhu čtvrtka. Jak jsme se nakonec měli možnost sami přesvědčit, autoři velkorysého dema zřejmě nepřeháněli, když před jeho vydáním naznačili, že mají možná problém dostat hru na Steam s tím, že z digitální erotiky jim pod rukama i díky interaktivnímu sexu nakonec neplánovaně vyrostlo spíš něco na hraně pornografie. Hratelná ukázka nás zatím docela příjemně překvapila, a to nejen otevřenou nahotou. Na to největší překvapení nás ale upozornili až diváci v chatu.

Bez předchozího varování se totiž na konzoli PlayStation 4 v pátek objevila plná verze duchovního předchůdce Lust from Beyond. Erotický horor Lust for Darkness po úspěšné kampani na Kickstarteru vyšel už v červnu 2018 na PC. Loni v létě pak dorazil port pro Switch. Ale konverze od polské společnosti SimFabric měla bohužel ostudnou technickou kvalitu, která nebyla zdaleka dána jen slabším hardwarem hybridní konzole od Nintenda. Letos v březnu pak na Switch dorazila ještě takzvaná Dawn Edition, speciální upravená verze, která obsahuje méně kontroverzního obsahu. Ta původní totiž byla z eShopu Nintenda v některých regionech krátce po vydání zase odstraněna.

Narazí tu na zvláštní kult a ještě podivnější rituály, které otevírají brány do jiného světa a jiné dimenze jménem Lusst’ghaa, která je plná chlípností, perverze, extáze a bolesti.

I když bylo nutné hru přizpůsobit například americkému ratignu, vydavatel tvrdil, že titul je pořád nemravný, plný erotického napětí a netratil své DNA. Explicitních sexuálních scén ale ubylo. V řadě zemí však zůstala v distribuci i původní verze a hráči si mohli sami vybrat, jaké úrovni nahoty dávají přednost. Nezdálo se však, že se titul rozšíří na další platformy. A přesto včera Lust for Darkness dorazil i na PS4. U nás se prodává za symbolických 349 korun a autoři nás lákají na psychologický horor s prvky erotiky, mysticismu i okultismu. Hlavním hrdinou je v tomto případě Jonathan Moon, který se vypraví do viktoriánského sídla, kam ho zavede dopis od manželky, kterou už rok pohřešuje.

Narazí tu na zvláštní kult a ještě podivnější rituály, které otevírají brány do jiného světa a jiné dimenze jménem Lusst’ghaa, která je plná chlípností, perverze, extáze a bolesti. Stejně jako chystané pokračování i Lust for Darkness inspirovali Howard Phillips Lovecraft, H. R. Giger a Zdzisław Beksiński. Prostřednictvím portálů cestujeme mezi oběma realitami, řešíme hádanky a  vyhýbáme se nebezpečí. I když pokračování působí mnohem ambicióznějším dojmem, vydání erotické hry Lust for Darkness na PS4 je samo o sobě docela překvapením. Hra má velikost 8,64 GB, ale bohužel se o její port opět postarala společnost SimFabric zodpovědná za konverzi pro Switch.

V jakém technické stavu je PS4 verze, vám zatím bohužel neřeknu, ale už jsem ji stáhl a chystám se na ni podívat. I když drtivá většina médií příchod Lust for Darkness na PS4 ignoruje, zpětně se mi přeci jen podařilo zjistit, že v “rodném” Polsku se o chystaném portu vědělo. Paradoxně se o něm ale psalo hlavně na webech specializujících se byznys, jako jsou Money.pl nebo StrefaInwestorow.pl. K certifikaci SimFabric titul poslal dokonce už začátkem června a vyjít měl původně během léta, takže není vyloučené, že i tady se objevily nějaké problémy s obsahem. Zdá se navíc, že do něj znovu autoři sáhli, ale o případné cenzuře se ještě musíme přesvědčit sami.

Hra bude kompatibilní s PS5 a vše nasvědčuje tomu, že se Lust for Darkness chystá i na Xbox One. Není se čemu divit, podle vydavatele příjmy z prodeje hry na Switch několikrát překonaly výdaje na její portování, vydání a marketing. Přesto není vůbec jisté, že se na konzole podívá Lust from Beyond. Poptávka by nepochybně byla, ale z toho, co jsme včera viděli ve streamu, se obáváme, že tohle přes Sony, Microsoft ani Nintendo bez dalších zásahů neprojde.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru