Polda 2 remástr, Zima Software, Epilog Poldy 2 je už venku

Epilog Poldy 2 je už venku

Jak se z Pankráce stal soukromý detektiv? Bezplatný dodatek majitelům hry vše vysvětlí

Zdroj: Zima Software
13. 6. 2024
Název: Polda 2 remástr Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 12. 12. 2023

Před týdnem vývojáři ze Zima Software oznámili dodělávání dodatku pro Polda 2 remástru s tím, že by měl vyjít v průběhu tohoto týdne. Tak se skutečně 12. června ve večerních hodinách stalo a všichni majitelé remasterované verze hry se už mohou pustit do hraní, stačí jen na Steamu aktualizovat na nejnovější verzi 1.12. Epilog nazvaný „Jak se z Pankráce stal soukromý detektiv“ navazuje přímo na konec druhého dílu původně z roku 1999, zároveň však vyplňuje mezeru mezi druhým a třetím dílem a vysvětluje, jak se Pankrác rozloučil se svou kariérou policisty, jak ostatně hlásá i samotný název dodatku.

„Děkujeme všem fanouškům za trpělivost a ještě jednou se omlouváme za zpoždění,“ zakončili tvůrci svůj oznamovací příspěvek. Vzhledem ke kratší, zhruba dvouhodinové kampani, stihli někteří dodatek dohrát již během večera a nešetřili chválou. Grafika je vyvedena ve stejném stylu jako remástr, přičemž se o ni opět postaral Jakub Mareš. Za scénářem pak stojí Jan Fiala a Miroslav Sábo, přičemž Sábo v komentáři pod oznamovacím příspěvkem přiznal, že si coby spoluscenárista vyžádal veškeré texty od prvního až po sedmý díl, aby měl přehled o tom, co vše na sebe Pankrác za ta léta naprášil. „A věříme, že osmička bude nejen bez chyb, ale vysvětlí se i spousta věcí z předchozích dílů,“ dodal navíc k chystanému pokračování.

Zdroj: Zima Software / koláž, Vortex

Nedílnou součástí každého Poldy je pochopitelně dabing, v němž samozřejmě nechybí Luděk Sobota v titulní roli Pankráce. Velkým překvapením však minulý týden bylo oznámení návratu Petra Nárožného k sérii Polda a tím vlastně i k dabingu jako takovému. Nárožný si rovnou zopakoval některé postavy známé z původní hry, nejinak tomu je v případě Valérie Zawadské, jež dodnes patří mezi herecké stálice série. V dabingu se též objevuje i Bohdan Tůma, jenž se poprvé objevil ve třetí hře z roku 2000, a úplným nováčkem v obsazení je Bohuslav Kalva.

Více informací o Polda 2 remástr včetně naší recenze naleznete v našem archivu. V rámci kampaně na právě vznikajícího Poldu 8 byl rovněž zafinancován vznik podobného dodatku pro Poldu 5 (2005), který pro změnu vysvětlí, jak se Pankrác dostal z Egypta a co dělal až do šestého dílu z roku 2014.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru