Grand Theft Auto V, Rockstar Games, Epic zdarma rozdal hry s cenou převyšující 50 tisíc korun

Epic zdarma rozdal hry s cenou převyšující 50 tisíc korun

Posledním přírůstkem bylo GTA V. Masivní poptávce podlehl Epic Games Store i herní servery

Zdroj: Rockstar
18. 5. 2020
Název: Grand Theft Auto V Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 17. 9. 2013

O hrách, které můžete na nejrůznějších digitálních distribučních platformách získat zdarma, jsme přestali pravidelně informovat v momentě, kdy takové nabídky přicházely v podstatě na denní bázi. Přesto je zajímavé ohlédnout se zpět a zasadit ono rozdávání her do kontextu financí i hodnoty jednotlivých titulů, vzhledem k tomu, že na konci může vypadnout poměrně překvapivé číslo. Jak totiž zjistili redaktoři magazínu PCGamesN, lidé z Epic Games rozdali prostřednictvím svého Epic Games Storu v uplynulých osmnácti měsících 108 her, jejichž souhrnná cena činí 2140 dolarů. V přepočtu to dělá bezmála 55 tisící korun, které jste mohli sbíráním jednotlivých titulů ušetřit za předpokladu, že jste stihli využít všech dostupných nabídek.

Jak uvádí Ian Boudreau ze zmíněného magazínu, pro svůj výpočet použil aktuální cenu základních verzí všech 108 titulů, přičemž nebral v úvahu slevové akce. Ne, že by na ně zapomněl – ostatně, většina nabízených her prošla nejednou vlnou zlevňování – zahrnutím slev by ale nebylo možné najít jednotný průsečík a hodnotu by tím pádem nešlo ani odhadnout. Částečným řešením by bylo použít původní cenu jednotlivých titulů, ovšem s přihlédnutím k tomu, že už první hra v programu – Subnautica – byla v době svého uvolnění zdarma na Epic Games Store stará přibližně dva roky, resp. čtyři, pokud bychom za „vydání“ považovali první verzi v předběžném přístupu, je logičtější zpřesnit odhad použitím aktuálních cen.

V momentě, kdy se potvrdily předchozí spekulace, že hrou zdarma pro tento týden bude právě páté Grand Theft Auto, zažily servery Epic Games Store dosud nevídaný příliv pozornosti

Pokud bychom se podívali na celý seznam, lze v něm najít opravdu zajímavé kousky, které nevychází pouze z menší a nezávislé produkce. Za všechny můžeme jmenovat například celou Arkhamskou kolekci s Batmanem, For Honor, dva díly Darksiders, Assassin’s Creed Syndicate, Watch Dogs, české Kingdom Come: Deliverance a dosud poslední přírůstek v podobě GTA V. Právě poslední zmiňovaná hra se pak postarala o značný poprask, a pokud jste snad mysleli, že pět let po vydání PC verze už nebude o hru takový zájem, pak jste se přepočítali. V momentě, kdy se potvrdily předchozí spekulace, že hrou zdarma pro tento týden bude právě páté Grand Theft Auto, zažily servery Epic Games Store dosud nevídaný příliv pozornosti.

Zájem byl tak velký, že se v prvních hodinách nebylo možné k obchodu ani připojit, natož si hru bezplatně přidat do knihovny. A jak asi předvídáte, v momentě, kdy se to hráčům konečně podařilo, celá vlna se přehnala i přes servery samotné hry. Na nedostupnost si stěžovali hráči v průběhu celého víkendu, a až v neděli večer Rockstar problémy přiznal. Ve vzkazu na sociálních sítích slíbili vývojáři nápravu i postupné informování o situaci, nedivili bychom se ale, kdyby s množstvím dostupných serverů nedělali nic závratného a stejně jako mnozí před nimi jen čekali, až aktuální zájem trochu opadne. Na každý pád je ale vidět, že Epic Games neváhá vynakládat nemalé finance na to, aby přinutil k registraci na Epic Games Store další a další hráče, kterým navíc nabízí i vrácení části peněz z nákupu hry, jež se krátce po zaplacení objednávky dostane do některé ze slevových akcí. Ačkoliv na to Epic nikde příliš neupozorňuje, částečného refundu si všimnul například zakladatel malého nezávislého studia Mayday Joshua Boggs a nešetřil slovy chvály. Naznačil, že tímto krokem si Epic buduje silnou důvěru ve svých nových zákaznících a sám nepřímo potvrdil, že se finančně nákladné operace Epicu zřejmě začínají vyplácet.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru