Fortnite, Epic Games, Epic přiznal, že minihru ve Fortnitu inspirovalo Among Us

Epic přiznal, že minihru ve Fortnitu inspirovalo Among Us

Krátce nato se začaly objevovat náznaky spolupráce. Má prý vzniknout něco legračního

Zdroj: Epic Games
13. 10. 2021
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2017

Před necelými dvěma měsíci se ve Fortnite objevil nový mód Impostors, který na sebe v podstatě obratem strhl značnou pozornost. Ne proto, že by vývojáři z Epic Games přišli s něčím super zajímavým, ale proto, že samotný název a následně i zpracování zmiňovaného módu až nepříjemně těsně kopírovalo úspěšnou hru Among Us od lidí ze studia Innersloth. Dáme-li stranou, že ani Among Us není postaveno na originální myšlence, zpracování Epic Games hraničilo s plagiátorstvím zejména kvůli rozvržení mapy a dílčím herním mechanismům. Na incident kromě fanoušků reagovali také autoři Among Us a snažili se demonstrovat, jak moc se lidé kolem Tima Sweeneyho inspirovali, byť žádného viditelného výsledku nedosáhli. Vše se ale mění s vydáním patche 18.12 pro hru Fortnite, který konečně přiřknul zásluhy vývojářům z Innerslothu a vše má ještě poměrně zajímavý vvývoj.

V blogovém příspěvku na oficiálních stránkách Epic Games ke zmiňovanému patchi Fortnitu se objevila poznámka, že se hráči mohou těšit na vylepšení módu Impostors. Epic Games nicméně otevřeně přiznávají, že jde o hru inspirovanou titulem Among Us od Innerslothu a tato informace se objevuje i na letáčku, který patch doprovází. Mírně zarážející je, že se stejná zmínka nedostala přímo do Fortnitu a sekce novinek, ale minimálně v obecném měřítku férovosti bylo učiněno za dost. Je však otázkou, zda by něco takového – navíc po dvou měsících mlčení – Epic napsal jen tak, což zpochybňuje v úvodu naznačený vývoj. Vývojáři ze studia Innersloth totiž reagovali na příspěvek o patchi 18.12 a s mírou zřejmě předstíraného zmatení se ptali, co že se to vlastně děje?

Odpovědí jim od administrátora oficiálního účtu Fortnitu bylo, že jsou lidé z Epic Games velkými fanoušky Among Us! „Nikdy jsme nemluvili o tom, jak moc jste nás inspirovali,“ přiznávají autoři Fortnite znovu a dodávají to nejpodstatnější. „Co kdybychom se společně pustili do práce na něčem legračním,“ ptá se Epic a Innersloth nadšeně přikyvuje. „Jasně, ať se vaši Agenti ozvou našim Parťákům,“ říkají autoři Among Us a defacto spolupráci potvrzují. Spekulace vedou až k úvahám, že nezůstalo před dvěma měsíci jen u tweetů a upozornění, ale že se mohlo potenciálně odherát na pozadí něco, co má lidem z Innersloth kompenzovat nečekaně přímočarý přístup Epic Games a malinko narovnat vztahy. Co přesně bude výsledkem spolupráce, samozřejmě známo není, umíme si ale představit buďto zařazení ikonických postaviček z Among Us do bláznivého univerza Fortnitu, nebo ještě těsnější prolnutí původní hry a módu Impostors. Ostatně, o spolupráci už podle britského Eurogameru mluvila komunitní manažerka Victoria Tran, která ještě před zveřejněním popisovaných tweetů spolupráci s Epic Games potvrdila. „Kdo ví, co budoucnost přinese,“ řekla ve svém vyjádření a nechává dveře otevřené dokořán.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru