Epic přiznal, že minihru ve Fortnitu inspirovalo Among Us

Krátce nato se začaly objevovat náznaky spolupráce. Má prý vzniknout něco legračního

Zdroj: Epic Games
13. 10. 2021
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 7. 2017 Platformy: , , , , , , Žánr:

Před necelými dvěma měsíci se ve Fortnite objevil nový mód Impostors, který na sebe v podstatě obratem strhl značnou pozornost. Ne proto, že by vývojáři z Epic Games přišli s něčím super zajímavým, ale proto, že samotný název a následně i zpracování zmiňovaného módu až nepříjemně těsně kopírovalo úspěšnou hru Among Us od lidí ze studia Innersloth. Dáme-li stranou, že ani Among Us není postaveno na originální myšlence, zpracování Epic Games hraničilo s plagiátorstvím zejména kvůli rozvržení mapy a dílčím herním mechanismům. Na incident kromě fanoušků reagovali také autoři Among Us a snažili se demonstrovat, jak moc se lidé kolem Tima Sweeneyho inspirovali, byť žádného viditelného výsledku nedosáhli. Vše se ale mění s vydáním patche 18.12 pro hru Fortnite, který konečně přiřknul zásluhy vývojářům z Innerslothu a vše má ještě poměrně zajímavý vvývoj.

V blogovém příspěvku na oficiálních stránkách Epic Games ke zmiňovanému patchi Fortnitu se objevila poznámka, že se hráči mohou těšit na vylepšení módu Impostors. Epic Games nicméně otevřeně přiznávají, že jde o hru inspirovanou titulem Among Us od Innerslothu a tato informace se objevuje i na letáčku, který patch doprovází. Mírně zarážející je, že se stejná zmínka nedostala přímo do Fortnitu a sekce novinek, ale minimálně v obecném měřítku férovosti bylo učiněno za dost. Je však otázkou, zda by něco takového – navíc po dvou měsících mlčení – Epic napsal jen tak, což zpochybňuje v úvodu naznačený vývoj. Vývojáři ze studia Innersloth totiž reagovali na příspěvek o patchi 18.12 a s mírou zřejmě předstíraného zmatení se ptali, co že se to vlastně děje?

Odpovědí jim od administrátora oficiálního účtu Fortnitu bylo, že jsou lidé z Epic Games velkými fanoušky Among Us! „Nikdy jsme nemluvili o tom, jak moc jste nás inspirovali,“ přiznávají autoři Fortnite znovu a dodávají to nejpodstatnější. „Co kdybychom se společně pustili do práce na něčem legračním,“ ptá se Epic a Innersloth nadšeně přikyvuje. „Jasně, ať se vaši Agenti ozvou našim Parťákům,“ říkají autoři Among Us a defacto spolupráci potvrzují. Spekulace vedou až k úvahám, že nezůstalo před dvěma měsíci jen u tweetů a upozornění, ale že se mohlo potenciálně odherát na pozadí něco, co má lidem z Innersloth kompenzovat nečekaně přímočarý přístup Epic Games a malinko narovnat vztahy. Co přesně bude výsledkem spolupráce, samozřejmě známo není, umíme si ale představit buďto zařazení ikonických postaviček z Among Us do bláznivého univerza Fortnitu, nebo ještě těsnější prolnutí původní hry a módu Impostors. Ostatně, o spolupráci už podle britského Eurogameru mluvila komunitní manažerka Victoria Tran, která ještě před zveřejněním popisovaných tweetů spolupráci s Epic Games potvrdila. „Kdo ví, co budoucnost přinese,“ řekla ve svém vyjádření a nechává dveře otevřené dokořán.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru