Epic nabídne vývojářům za exkluzivitu 100 % výdělku

Epic nabídne vývojářům za exkluzivitu 100 % výdělku

Po dobu šesti měsíců to zaručí nový program Epic First Run, poté se vrátí k běžnému dělení

Zdroj: Epic
25. 8. 2023

Epic Games Store se nevzdává a i nadále hodlá konkurovat Steamu, opět za využití exkluzivit. V posledních letech řada vydavatelů včetně těch zavedených přistoupila na nabídku Epicu v podobě exkluzivního vydání titulu na jeho platformě, alespoň po omezený čas. Nyní však Epic zachází ještě dál a vývojářům a vydavatelům nově nabízí plných 100 % výdělku, pokud se stanou součástí nově představeného programu Epic First Run.

Standardně si Epic bere z výdělku 12 %, vývojářům či vydavateli tedy zůstává 88 %. Steam si oproti tomu bere 30 %, čili už jenom tímto rozdělením Epic lákal vývojáře a hry do své nabídky. Pokud však vývojáři vstoupí do programu Epic First Run a učiní svůj titul exkluzivním pro Epic po dobu šesti měsíců, obdrží rovných 100 %. Po uplynutí této lhůty budou další výdělky rozděleny dle již zmíněného standardu. Nebude to však jediná výhoda, kteří zapojení do programu přinese, jelikož budou takové tituly zároveň například vystavovány na hlavní stránce obchodu se zvláštní sekci a se speciálním označením.

Zní to jako zajímavá nabídka, ovšem vzhledem k pověsti Epic Games Store mezi hráči a jejich reakcím na dříve vydané exkluzivity na této platformě je otázkou, zda by některým titulům nemusela exkluzivita naopak uškodit. To ovšem budou muset samozřejmě v tuto chvíli posoudit samotní vývojáři. Přihlášky do programu jsou otevřené malým i velkým vývojářům i vydavatelům s registrovaným vývojářským účtem Epic Games, samotný titul pak musí vyjít po 16. říjnu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru