Epic Games Store už pozítří zahájí vlastní herní festival

Epic Games Store už pozítří zahájí vlastní herní festival

Součástí nebudou jen slevy na vybrané hry, ale také oznámení a prezentace budoucích titulů

Zdroj: Epic Games
9. 2. 2021

Už ráno jsme vás informovali, že organizace ESA, která ve Spojených státech sdružuje herní vývojáře a pořádá veletrh E3, přehodnotila podle magazínu VGC plány na letošní rok a největší herní událost bude zřejmě pořádat online. Je tudíž velmi pravděpodobné, že shodné stanovisko zaujmou také pořadatelé dalších podobných akcí a stejně jako loni nás i v roce 2021 čeká plejáda digitálních prezentací. První z nich se přitom uskuteční už za dva dny, a jak už prozrazuje titulek, postará se o ní společnost Epic Games. V rámci svého online obchodu totiž hodlá ve čtvrtek od 19 hodin spustit tzv. Spring Showcase, jehož součástí nebudou pouze slevy na hry, ale také oznámení nových titulů, případně bližší představení již rozpracovaných projektů.

Zdroj: Epic Games Store

„Připojte se k nám, abyste se mohli podívat na některé hry, které se v letošním roce objeví na Epic Games Storu. Dali jsme dohromady kolekci nových oznámení, záběrů a prezentací přímo od vývojářů,“ lákají lidé z Epic Games. Celou akci pak budou vysílat na svém oficiálním kanálu na Twitchi a počítají s tím, že bude probíhat až do 25. února, nezdá se však pravděpodobné, že se to vztahuje i na streamy. Žádný konkrétní program ale v tuto chvíli není k dispozici a je těžké předjímat, kolik času hry dostanou a v jakém poměru budou zahrnuty úplné novinky a již oznámené tituly.

Odkázat se nicméně můžeme na nedávné vyjádření zástupců Epic Games Storu, kteří potvrdili, že i nadále budou chtít sjednávat exkluzivní partnerství s konkrétními vývojáři a vydavateli. Podle PC Gameru jich má být v nadcházejících dvou letech víc, než kolik jich bylo v souhrnu doposud, byť se logicky nemusí (a nebude) jednat o stoprocentní PC exkluzivity. Ve skutečnosti to ani nemusí být čistě jen exkluzivní hry pro Epic Games Store, ale jednodušeji řečeno – všechny hry, které nejsou po nějakou dobu dostupné na Steamu.

Vrátíme-li se ke Spring Showcase, slevy pochopitelně přijdou a některé z nich už Epic naznačuje. Nižší ceny se dočká Star Wars: Squadrons, SnowRunner, Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed Valhalla i Hades, her ale bude mnohem víc a snížení jejich ceny může být až 75procentní.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru