Epic Games Store již brzy umožní chatování v partě

Epic Games Store již brzy umožní chatování v partě

Skoro se zdá, že Epic znovu vymyslel kolo. Chystají se ale i profily hráčů a lepší vyhledávání

Zdroj: Epic Games
18. 3. 2021

Jedním z témat našeho vidcastu s pořadovým číslem 155 bylo shrnutí stavu Epic Games Storu v roce 2020. Provozovatelé distribuční platformy se „pochlubili“ nejen se statistikami, které bohužel v kontextu předchozích let nedopadly nikterak pozitivně, ale shrnuli také postupný rozvoj doprovodné aplikace a nastínili, jakým směrem se bude ubírat v roce 2021. Po necelých dvou měsících na tyto zprávy navazuje první letošní aktualizace informací, v níž zástupci Epic Games popisují nové funkce zaměřené na samotné hráče a komunikaci mezi nimi, které by měly být již brzy dostupné.

Zdroj: Epic Games

„Chceme transformovat Epic Games Store na místo, kde se můžete spojit se svými přáteli napříč platformami, jednoduše přistoupit k hlasovému chatu a bez přerušení spolu hrát hry,“ uvádí provozovatelé platformy. Celý systém nazvali poměrně jednoduše – Party system – a na následujících řádcích blogového příspěvku obšírně popisují již známé a zavedené postupy klasických herních „party“ s funkcemi známými z konzolí nebo například z Discordu. „Nový systém umožní hráčům vytvářet skupiny, mluvit spolu, případně si psát. V jakýkoliv okamžik můžete do skupiny vstoupit, nebo z ní odejít […], můžete mluvit se svými přáteli či spoluhráči, ať už hrajete, nebo jen hledáte novou hru, kterou byste si mohli společně užít,“ popisuje Epic všem dobře známé funkce. Otázkou přitom zůstává, jestli je – nad rámec dalšího launcheru a obchodní platformy – ještě potřeba začít konkurovat zaběhnutým způsobům komunikace, kam spadá zmiňovaný Discord, případně starší, ale pochopitelně stále hojně využívaný TeamSpeak.

Zdroj: Epic Games

Zřejmě vás tedy nepřekvapí, že Epic pochopitelně přistupuje k „party“ chatu jako k dočasné skupině, která je aktivní, má-li alespoň jednoho člena. A překvapení nebudete ani z integrace malého widgetu, skrze který uvidíte seznam členů a jejich aktivitu i během vlastního hraní. Celý systém pak chce Epic navázat na nové hráčské profily, které by měly dorazit už tento měsíc s možnostmi sledovat, jakou hru daný člověk zrovna hraje, projít si společné přátele a v budoucnu přímo z karet zahajovat chat. Nad rámec toho ještě Epic Games chystá na březen přepracované vyhledávání, kde se u výsledků budou objevovat karty společných přátel, kteří daný titul vlastní. A dorazí i zmenšené sociální okno, odkud bude možné většinu výše popisovaných věcí ovládat, aniž byste měli spuštěný celý launcher. Se zapojením sociálních kontaktů pak na závěr dorazí i tlačítko „Nerušit“, abyste si mohli všechny notifikace vypnout a zřejmě se přesunout ke způsobu komunikace, kterou jste využívali při hraní na PC dosud.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru