Fall Guys: Ultimate Knockout, Devolver Digital, Epic Games kupují autory Fall Guys

Epic Games kupují autory Fall Guys

Hra zůstává na Steamu a vedle PlayStationu míří i na Switch a Xbox. Možná bude free to play

Zdroj: Mediatonic
3. 3. 2021
Název: Fall Guys: Ultimate Knockout Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 8. 2020

Bez předchozích náznaků oznámila včera večer společnost Epic Games, že koupila společnost Tonic Games Group, pod kterou spadá i studio Mediatonic, autoři loni vydaného party hitu Fall Guys: Ultimate Knockout. Právě díky popularitě zmíněné hry je akvizice o to zajímavější a fanoušci se zřejmě mohou začít těšit na ještě lepší časy. Podobně jako v případě studia Psyonix, které se stalo součástí Epic Games před dvěma lety v květnu, může dojít nejen na nový obsah či provázání s Fortnite, ale potenciálně i na změnu platebního modelu vstříc free to play.

Zdroj: Epic Games

„V Tonic Games Group často říkáme, že si každý zaslouží hru, která působí, jako kdyby byla vytvořena přímo pro ně. Epic Games nám pro změnu nabídl domov, který působí, jako kdyby byl stvořen přímo pro nás,“ říká CEO Dave Bailey. Další ze zakladatelů společnosti Paul Croft vyzdvihuje obrovský potenciál, který pro Fall Guys vzniká a věří, že díky spojení sil dosáhnou netušených milníků. Z druhé strany, tedy od prezidenta Epic Games Tima Sweeneyho, pochopitelně zaznívají také jen superlativy a hlavně zmínka o metaversu, kterého se snaží dosáhnout tým vyvíjející Fortnite.

Nad rámec očekávaných sezónních updatů s novými tratěmi a disciplínami zmiňují například vylepšený systém pro herní účet, hraní napříč platformami nebo nové módy.

Nad rámec tiskové zprávy přichází doplňující informace také z webu studia Mediatonic, které v improvizované sekci otázek a odpovědí uklidňuje hráče a fanoušky Fall Guys. Předně, hra zůstane dostupná na obou aktuálních platformách, včetně Steamu, a nic se nemění na dříve zveřejněných plánech vydat hru také na Xboxu a Switchi. Do budoucna by se ale mohla po obsahové stránce značně rozrůst, čemuž vyrazili vývojáři naproti masivním přijímáním nových zaměstnanců. Původně zhruba 35členný tým se rozrostl na aktuální počet více než 150 lidí a ani tam se nemusí číslo zastavit. „Je toho pořád hodně, co bychom chtěli nabídnout našim fanouškům […] a spojení s Epic Games tyto snahy urychlí,“ říkají vývojáři.

Nad rámec očekávaných sezónních updatů s novými tratěmi a disciplínami zmiňují například vylepšený systém pro herní účet, hraní napříč platformami nebo nové módy. Přímo se navíc odvolávají k Psyonix a změnám ve hře Rocket League, která by mohla posloužit jako určitý příklad, co se může do budoucna dít s Fall Guys. Jednou ze žhavě probíraných věcí je proto i přechod na platební model free to play, jenž platil pro Rocket League a kterému se sami lidé z Mediatonic ve svém FAQ nevyhýbají, ale momentálně nemají co oznámit. Tuto alternativu ale považujeme za velmi pravděpodobnou, což s sebou ale z druhé strany bude muset logicky přinést mikrotransakce, případně nějakou formu season/battle passů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru