Embracer si dělá zálusk na víc než 150 dalších firem

Embracer si dělá zálusk na víc než 150 dalších firem

Ve vývoji má 160 her. Pracuje na nich 68 interních studií. Na nákupy ale vyrazí i Focus

Zdroj: koláž/Embracer
21. 5. 2021

Společnost Embracer Group, do jejíž portfolia spadají firmy THQ Nordic, Saber Interactive, Koch Media/Deep Silver nebo Gearbox, se v poslední finanční zprávě za uplynulý kvartál pochlubila, že vyjednává o akvizici s více než 150 subjekty. Jsou přitom mezi nimi i velké společnosti, které by mohly vytvořit vlastní novou skupinu v rámci Embracer. A vyjednávání s víc než dvacítkou firem je přitom už v pokročilé fázi.

Není bez zajímavosti, že se tak zjevně evropský gigant zdaleka nevyčerpal ze svých financí a stále má apetit. Ještě v listopadu totiž informoval, že vyjednává s víc než stovkou týmů a vydavatelů, přičemž od té doby koupil třeba studia Gearbox Software a Aspyr Media. Dokud zřejmě budou nějaké vhodné firmy na herním poli, Embracer po nich půjde. Ostatně hluboko do kapsy nemá. V březnu se firma nechala slyšet, že získala přes 890 milionů dolarů na další akvizice.

Zatímco nedávno jsme se podivovali tomu, že celý Embracer pracuje na 103 hrách, nyní jich má v produkci 160.

Jak velká je tedy vlastně tato společnost? Z finančních výsledků také vyplynulo, že celá skupina Embracer má v tuto chvíli 68 interních studí, v nichž pracuje přes 7 tisíc lidí ve víc než 40 zemích světa. Pozoruhodné je také stále rostoucí číslo aktivně vyvíjených projektů. To vzrostlo o neuvěřitelných 55 procent. Zatímco nedávno jsme se podivovali tomu, že celý Embracer pracuje na 103 hrách, nyní jich má v produkci 160. Jedná se samozřejmě o jejich rekord.

Víc než dvě třetiny těchto her jsou nové značky nebo tituly na značkách, které Embracer “plánuje revitalizovat”. Takové IP se podle firmy nedočkaly žádného nového obsahu po dobu minimálně pěti let. Zřejmě vás tak nepřekvapí, že se Embracer nedávno stal nejhodnotnější evropskou herní společností, když předběhl i francouzský gigant Ubisoft. Do jeho portfolia spadají i česká a slovenská studia: Warhorse Studios, Ashborne Games a Nine Rocks Games.

Focus Home Interactive se také chystá víc investovat nejen do konkrétních projektů, ale také do akvizicí. Firma se pochlubila, že získala na tyto účely 70 milionů eur.

Ve stínu tohoto hegemona se dnes tak trochu “krčí” jiná jinak velmi úspěšná a aktivní evropská firma – francouzský Focus Home Interactive. Ten se po mnoho let spíš než na interní vlastní first party týmy spoléhal na dlouhodobá partnerství se firmami jako Saber Interactive, Frogwares, Spiders, Asobo Studio, Giants Software, Cyanide Studio a dalšími. To se mu ale trochu vymstilo, protože mnohé z nich už dnes patří jiným subjektům. Kdysi nezávislé týmy skončily i pod křídly rivalů jako právě Embracer nebo třeba Nacon.

Focus Home Interactive si to zjevně uvědomil a nyní se také chystá víc investovat nejen do konkrétních projektů, ale také do akvizicí. Firma se pochlubila, že získala na tyto účely 70 milionů eur. Může tak pokračovat v expanzi, která už začala. Focus Home Interactive si v krátké době po sobě koupil týmy Deck13 a Streum On Studio. To první, autory Lords of the Fallen nebo The Surge, získal loni v červnu. V únoru pak pro ně založil novou pobočku v Montréalu. Streum On Studio, vývojáře Space Hulk: Deathwing a Necromunda: Hired Gun, Focus koupil letos v dubnu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru