Chorus, Deep Silver, Embracer má propustit polovinu zaměstnanců Fishlabs

Embracer má propustit polovinu zaměstnanců Fishlabs

Autoři her Galaxy on Fire nebo Chorus obětí úspor. O práci prý přijde asi 50 lidí

Zdroj: Fishlabs
28. 11. 2023
Název: Chorus Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 3. 12. 2021

Magazín Video Games Chronicle přišel jako první s neoficiální informací, že německé studio Fishlabs, které má na kontě sérii Galaxy on Fire nebo Chorus z roku 2021, je dalším ze studií, v nichž začal Embracer propouštět z důvodu probíhajících úspor a restrukturalizace. O místo má přijít přibližně 50 lidí, tvrdí zdroje VGC. Zaměstnancům to měl oznámit šéf Embraceru Lars Wingefors. Majitel zatím tyto informace oficiálně nekomentoval. Informaci z vlastních zdrojů už ale potvrdil také britský Eurogamer.

Podle různých informací ve studiu dělá 100 až 120 lidí. Potenciálně tak může přijít o práci až polovina. Řada zaměstnanců už měla ve svých profilech na sítí LinkedIn v zásadě potvrdit, že je informace pravdivá a hledají si nové místo.

Studio Fishlabs bylo založené už v roce 2004 a sídlí v Hamburku. Pod Deep Silver tým patří od roku 2013, tedy už deset let. Již předtím měl značné finanční problémy. Studio se podílelo kromě zmíněných her také na portech Saints Row: The Third a Saints Row IV pro Switch a konverzi titulu Valheim na Xbox.

Embracer už zrušil studia Volition a Campfire Cabal. O možné prodeji se spekulovalo v souvislosti s Gearboxem. Prodej, nebo dokonce konec hrozí údajně také týmu Free Radical Design.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru